В інтерв’ю йшлося також про те, що електронізація усіх процесів дає можливість мінімізувати корупційні ризики. Далі в матеріалі про впровадження електронного чека.
Як працюватиме сервіс е-чека
За словами Олександра Власова, вчора, 25 вересня, запустили тестову версію електронного чека і перевірку чеків в електронному кабінеті. У перспективі це дасть можливість відстежувати проходження товару від кордону до споживача: «Тобто покупець матиме можливість у відкритій частині електронного кабінету перевірити чек, який він отримав від продавця в будь-якій точці України. Поки йде тестування е-чек буде використовуватися паралельно з паперовим», – повідомив він.
Також він розповів про новації в митній справі, зокрема встановлення сканерів: «Всі процеси, які будуть відбуватися при скануванні, будуть фіксуватися безпосередньо на пункті пропуску, а також аналогічна інформація буде передаватися в таргетинг-центр при центральному апараті. Тобто в режимі онлайн буде забезпечений повний контроль. Сканування спростить і прискорить процедуру проходження оформлення, ніяк не позначиться на «білому» бізнесі, але для контрабандистів це буде дуже серйозний удар».
Також, за словами Власова, всі пункти пропуску, окрім скануючих систем, будуть обладнані і ваговими комплексами. Їх придбали в минулому році і сьогодні встановлюються на 11 пунктах пропуску. У планах —закупівля пристроїв по фото-, -відеофіксації, зчитування номерних знаків.
До слова, про наміри запустити е-чек та про те, як він працюватиме — в матеріаліДФС запустить електронний чек Na chasi.