Український уряд запустить програму підтримки стартапів

Čytaty latynkoju
Український уряд запустить програму підтримки стартапів

Інформацію про урядові плани в ході форуму «Повна мобілізація, загальний план дій» озвучив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. За його словами, для економічного зростання України необхідні захист прав бізнесу, заохочення інновацій, проведення дерегуляції, прозорий доступ до держресурсів і полегшення доступу до фінансування.

Що варто знати щодо планів підтримки стартапів

«У нас є багато викликів в економічній сфері. Є кілька блоків: це захист прав бізнесу. Ми повинні домогтися прийняття рішення про бізнес-омбудсмена. Нам треба продовжити зміни в законі про “Маски-шоу — стоп”, де регулюються певні процедури, коли контролюючі структури будуть більш відповідальними за свої дії перед реальним бізнесом. Уповноважений економічний оператор — це те, що стосується питань митниці», — повідомив Гройсман. За його словами, одним з напрямків роботи Кабміну є заохочення інновацій. Це можна зробити за допомогою 2 законопроектів про венчурний капітал та інновації. До парламенту також внесено законопроект про індустріальні парки.

З цією інформацією співпадають заяви, що були озвучені Деборою Фейрлам у розмові із редакцією видання K750. За інформацією цього медіа, восени 2018 року розпочне роботу Український національний фонд стартапів (Ukrainian National Startup Fund). Вже в перший рік існування фонду молодим технологічним компаніям обіцяють виділити 50 млн грн у вигляді грантів.

Координує запуск Ukrainian National Startup Fund Дебора Фейрлам. Вона має понад 20 років досвіду роботи у міжнародних компаніях, серед яких — Merrill Lynch, UBS та банк Грузії. Дебора вже не один рік живе та працює в Україні. До переходу в UNSF вона півтора роки обіймала посаду заступника директора UkraineInvest.

Раніше стало«Укрзалізниця» запустила інкубатор для стартапів відомо, що «Укрзалізниця» запустила власний інкубатор для стартапів, за основу поклавши великі дані відомства та співпрацю з 1991 Open Data Incubator.