Основною метою зловмисників було отримання грошей від власників соціальних профілів за повернення доступу до сторінки Instagram, інформують у МВС. Вартість одного заблокованого профілю вони оцінювали сумами від 15 до 30 тис грн. Викуп хотіли отримати в еквівалентній сумі криптовалютою. Загалом вони зламали понад 1 тис акаунтів у цій соцмережі, інформують в кіберполіції.
Як працювали блокувальники Instagram
Працівники кіберполіції встановили, що за допомогою шкідливого програмного забезпечення зловмисники отримували незаконний доступ до електронних поштових скриньок, які були пов’язані з акаунтами жертв. Для цього на електронні поштові скриньки власників Instagram-профілів здійснювалась розсилка листів, які були інфіковані шкідливим програмним забезпеченням. Усі ці листи були замасковані під нібито офіційні повідомлення служби підтримки соціальної мережі.
У подальшому, отримавши доступ, зловмисники вносили зміни до реєстраційних даних і цим блокували доступ справжнім власникам. За повернення доступу вони вимагали від 10 до 30 тис грн. Жертвами вимагання ставали профілі із аудиторією від 15 тис читачів (сторінки інтернет-магазинів, відомих людей тощо). Серед жертв вимагання опинилися як українські користувачі, так й іноземці.
Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління столичної поліції, за процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури №1, провели санкціоновані обшуки за місцем проживання одного із учасників групи. В ході обшуку поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, яку вже направлено на проведення усіх необхідних експертиз, зазначили у прес-службі відомства. Кримінальне провадження відкрите за 2 статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч.3 ст.190 (Шахрайство). Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Раніше ми розповідалиЯк використати опитування в Instagram Stories для мікробізнесу про можливості використання історій в Instagram для цілей мікробізнесу.