Мінаматську конвенцію починаючи з 2013 року вже підписали близько 130 країн, 94 з них вже ратифікували її, інформує «Сегодня». Документ припиняє обіг та виробнцтво такої техніки, як ртутні освітлювальні лампи, а також використання ртуті при виготовленні зубних імплантів та будівельних матеріалів.
Як зміниться робота бізнесу, коли заборонять ртутні лампи та обладнання
У міністерстві повідомили, що головна мета цієї ініціативи полягає у зниженні ризиків для екології України та загалом здоров’я громадян.
«За нашими оцінками, впровадження положень Конвенції для бізнесу не буде критичним», – розповів виданню «Сегодня» директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лук’янчук. За його словами, в Україні не випускають приладів, які заборонить Конвенція. Мова про імпорт техніки, проте її частка є незначною. Також ця заборона не буде миттєвим актом. «Буде розроблено план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обігу все те, що потрапляє під заборону, тим більше що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їхнє виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні. Їх вже виробляють в Україні, вони є недорогими і вигідними в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп — 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються ртутні термометри», — зауважив представник міністерства. Також під заборону потраплять не тільки термометри і лампи: ртуть використовується при виробництві зубних пломб, косметики і навіть цементу. Надалі їх мають випускати без застосування цих компонентів.
Раніше ми інформувалиКомбінати Маріуполя переводять на екологічні євростандарти про переведення комбінатів у Маріуполі на екологічні стандарти роботи.