На принтері будуть друкувати навчальну та художню літературу для 6 спеціалізованих шкіл в Харківській, Львівській, Одеській, Київській, Закарпатській та Донецькій областях. Освітні установи та громадські організації, які займаються освітою, реабілітацією і захистом прав незрячих людей, зможуть звернутися в Braille Studio, щоби спільно ініціювати друк необхідних матеріалів шрифтом Брайля.
Що відомо про проект
Благодійний проект зі збору коштів на купівлю принтера стартував в травні 2017 року. ПУМБ і «L`Officiel Україна» створили путівник по маловідомим туристичними маршрутами «Україна для вас: найкращі маршрути очима інсайдерів». Охочі могли придбати книгу в інтернет-магазині. Всі кошти, виручені від продажу путівників, перерахували на придбання сучасного принтера BrailleBox V5, аналогів якому в Україні поки немає. Іншу частину необхідної суми (загальна вартість принтера — € 16 000) виділив банк ПУМБ.
Першою книгою, надрукованою на принтері BrailleBox V5, стало видання «Мої винаходи. Нікола Тесла». 50 примірників книги будуть передані незрячим людям в усі куточки України.
Крім того, в планах Braille Studio – надрукувати граматичний довідник і збірник вправ з англійської мови для школярів, словник-довідник української мови, художню літературу для підлітків. Також в цьому році українці з порушенням зору зможуть прочитати «Маленького Принца» Антуана де Сент-Екзюпері. В Україні ця книга буде надрукована шрифтом Брайля вперше.
Потужності принтера BrailleBox V5 дозволяють друкувати до 900 сторінок А4 в годину. Це на 30% більше, ніж принтери, на яких раніше здійснювався друк літератури шрифтом Брайля. Нагадаємо, в Україні приблизно 80 тис людей мають проблеми зору, 10 тис з них — діти та підлітки.
Нагадаємо, що американські компанії зацікавилисяАмериканські компанії зацікавилися українським 3D-принтером для кераміки українським 3D-принтером для кераміки. Одеський стартап представив перший в світі високоточний 3D-принтер, що друкує готові керамічні вироби будь-якої складності з екологічних матеріалів власної розробки. Вперше Kwambio заявив про себе перемогою на конференції IDCEE-2014, де був визнаний кращим і отримав приз в €15 тис. 2016-го команда Kwambio відкрила першу в Європі фабрику для 3D-друку з кераміки.