Європарламент надає Україні ще €1 млрд

Čytaty latynkoju
Європарламент надає Україні ще €1 млрд

Макрофінансова допомога ЄС прив’язана до виконання Україною низки умов – зокрема, до запуску системи автоматичної перевірки е-декларацій та створення Вищого антикорупційного суду. Що відомо про ці кошти, які нам надає Європарламент, та як їх правильно почитати – на часі дізнатися більше.

Як голосували за підтримку України у Європарламенті 

«За» проголосували 527 євродепутатів, «проти» – 124. Ця програма передбачає €1 млрд кредитів, які мають бути виплачені двома траншами. Це було формальне затвердження рішення, яке Єврокомісія ухвалила ще 9 березня. Пропозицію Єврокомісії про макрофінансову допомогу депутати підтримали без поправок.

Це означає, що вже найближчим часом остаточно її затвердити зможе Рада ЄС. В такому разі перший транш Україна зможе отримати вже восени. Однак для цього Києву треба буде виконати низку умов. Хоча у самому рішенні про програму чітких вимог міститься мало, за наполяганнями низки євродепутатів до Європарламенту, Рада ЄС і Єврокомісія вирішили додати до нього спільну заяву. Згідно з нею, крім загальних вимог, на кшталт поваги до демократії, включно з багатопартійною системою, та принципами верховенства права, Євросоюз висуне Україні три специфічні вимоги у сфері боротьби з корупцією.

Йдеться про роботу системи автоматичної перевірки електронних декларацій, перевірку даних щодо бенефіціарних власників компаній, а також спеціалізований Антикорупційний суд, що буде створений та функціонуватиме у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії. Конкретні умови повинні будуть погодити Єврокомісія та уряд України у меморандумі про взаєморозуміння. Метою макрофінансової допомоги «є допомогти Україні покрити частину її додаткових потреб у зовнішньому фінансуванні у 2018-2019 роках», підтримати платіжний баланс країни, а також «надати стимули для активізації зусиль України з реформування».