Відповідні рекомендації депутати міськради ухвалили під час 32-ї чергової сесії 23 травня. Це рішення підтримали 44 обранці. У міськраді також вирішили направити лист до Верховної Ради з проханням заборонити поліетиленові пакети на законодавчому рівні. На часі дізнатися, як рішення мерії Дніпра вирішить проблему загальноукраїнську.
Чи «впишеться» Дніпро у світову тенденцію
Шкідливий матеріал, який довго розкладається, можна замінити більш екологічними. Один із варіантів – використовувати паперові пакети та еко-сумки. Відмова від пластику й поліетилену є світовою тенденцією. Нині у Євросоюзі одна людина щороку використовує 200 пакетів. Упродовж найближчих 7 років цей показник хочуть знизити в 10 разів. Водночас в Україні кожен мешканець не обходиться без щонайменше півтисячі поліетиленових пакетів на рік. Одна з головних проблем з пакетами – утилізація. Коли сміття вивозять на полігони, вони просто розлітаються довкола. Це завдає значної шкоди природі та спричиняє додаткові витрати на оплату послуг бригад, які прибирають ці пакети.
Додамо, що не одне українське місто по-різному та по-креативному підходить до відмови та обмеження обігу поліетилену та пластику. Так, у Києві, скажімо, пропонуютьУ Києві пропонують знижки за відмову від поліетилену знижки за відмову від поліетилену. Компанія Pack&Go є першим українським виробником термосумок для їжі із собою (Lunch bag). Тепер вони запустили соціальний проект «Pack&Go проти кульків». У його рамках вони приймали поліетиленові пакети на утилізацію в своєму офісі на Майдані Незалежності в Києві.
Усі зібрані пакети передали в офіційні пункти підприємства «Київміськвторресурси» на розумну утилізацію.