Очікується, що до кінця 2018 року за проектом «Кліматичні інноваційні ваучери» нададуть фінансову підтримку ще 50 інноваційним проектам в Україні. Розмір гранту може складати €20-50 тис. Програма Кліматичних Інноваційних Ваучерів підтримує українських розробників дружніх до клімату технологій, підсилюючи їхні можливості до створення та реалізації інноваційних рішень в Україні та поза її межами. За 2017-2018 роки Програма Кліматичних Інноваційних Ваучерів, загальний бюджет якої становить 1 млн євро, вже підписала угоди з 15 інноваційним проектам в Україні.
Які проекти стали переможцями
Стартап PassivDom розробив технологію 3D-друку автономних будинків. Особливістю таких будинків є низькі тепловтрати. Їх можна встановлювати в будь-якій кліматичній зоні.
Грант від ЄБРР отримала також інвестиційна компанія «Символ». Її фахівці розробляють підшипники зі спеціального антифрикційного матеріалу на основі чавуну. За своїми експлуатаційними властивостями він до 5 разів перевершує аналоги і не містить значної кількості рідкісних і шкідливих компонентів.
Інший переможець – Sirocco Energy, яка розробила модульну вітрову панель, придатну для безпечної установки й експлуатації в містах і на дахах будинків. Фермерське господарство «Лиманське» очищає воду від продуктів життєдіяльності риб і перетворює їх на добрива для екологічно чистої сільськогосподарської продукції. Також грант отримала мережа зарядних станцій для електромобілів Go To-U.
За результатами 3го етапу програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» команда Greencubator відібрала 5 українських компаній, що розробляють та впроваджуюють дружні до клімату технології. Відібрані компанії отримають фінансування в розмірі 170 000 євро.
— Greencubator (@greencubator) May 23, 2018
Першими переможцями є Go To-U – розробник системи управління зарядними станціями, що поєднує соціально та екологічно відповідальні бізнеси з водіями електромобілів та стимулює електромобільністьhttps://t.co/VxDaiBsEQk pic.
— Greencubator (@greencubator) May 23, 2018
Ще один наш переможець: компанія «СИМВОЛ» – розробник підшипників ковзання з використанням антифрикційного матеріалу на основі чавуну, який за своїми експлуатаційними властивостями до 5 разів перевершує аналоги і не містить значної кількості рідкісних і шкідливих компонентів. pic.
— Greencubator (@greencubator) May 23, 2018
Треті переможці: Фермерське господарство «Лиманськ» (Рибальче) – аквапонічна ферма, що очищує воду від продуктів життєдіяльності риб та перетворює їх на добрива для екологічно чистої органічної сільськогосподарської продукції. pic.
— Greencubator (@greencubator) May 23, 2018
PassivDom – розробник технології 3D друку енергоефективних автономних будівель, що можуть бути встановлені у будь-якій кліматичній зоні.https://t.co/LfgYCw55TP pic.
— Greencubator (@greencubator) May 23, 2018
Sirocco Energy – розробник модульної вітрової панелі, придатної для безпечного встановлення та експлуатації у містах і на дахах будинків. https://t.co/etlpBdfggR pic.
— Greencubator (@greencubator) May 23, 2018
Нагадаємо, раніше ми інформувалиЄБРР надає Україні €400 тис на кліматичні інновації вас про те, що ЄБРР виділить щонайменше $400 тис на інновації.