За словами чиновниці, дотепер українське законодавство визначає народну медицину як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей. Ці методи начебто усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації. При цьому відсутня будь-яка науково обґрунтована доказова база, яка дає підстави говорити про будь-яку ефективність такого «лікування».
Що пропонує МОЗ
Як заявила очільниця профільного відомства, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. Крім того, сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів як метод лікування. Відповідно, державні установи теж не повинні йти хибним шляхом. Далі — пряма мова: «В жодному разі Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати».
Міністерством підготовано законопроект, котрий передбачає скасування видачу спеціального дозволу на зайняття так званою «народною медициною» (а по суті — цілительством та науково непідтвердженими методами лікування). Також законом заборонять рекламу так званої «народної медицини».
Що зміниться в разі схвалення цього законопроекту
Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися, наголосила Уляна Супрун.
Нагадаємо, раніше ми повідомлялиУкраїнські Збройні Сили отримають електронну медицину, що в українських Збройних Силах запустять перші проекти із електронної медицини.