У будівництво «СЕС Солар Парк Веселе» потужністю 16 МВт інвестори вклали €16 млн (в т.ч. 10,5 млн банківської позики). Сучасний об’єкт з’явився на місці величезного, закинутого ще з 1991 року сміттєзвалища на околиці селища.
Як вдалося реалізувати цей проект
Реалізувати такий проект в Запорізькій області вдалося завдяки активній позиції керівництва Веселівської ОТГ. Як розповідає гендиректор ТОВ «Солар Парк Підгородне» Юрій Гордєєв, в територіальній громаді інвестору пообіцяли сприяння в вирішенні необхідних бюрократичних питань та допомогу у підготовці земельної ділянки. За словами фахівця, на даний момент в громаді набагато простіше підготувати всі необхідні документи для відкриття станції.
Створення СЕС відбулося у найкоротші терміни: у вересні 2017-го тут почалося будівництво, а в березні станція вже почала свою роботу. В результаті компанія реалізувала свої бізнес-плани, а територіальна громада залучила великі інвестиції і реалізувала свої інтереси: 22 робочих місця (не рахуючи співробітників служби охорони), надходження до місцевого бюджету (зокрема, плата за оренду 20 гектарів землі) і розвиток інфраструктури.Також інвестор упорядкував територію земельної ділянки і осучаснив електропідстанцію населеного пункту для потреб роботи станції. «СЕС Солар Парк Веселе» – це станція зі стаціонарною установкою сонячних панелей. Іншими словами, панель не рухається, як соняшник, за сонцем протягом дня, а залишається в одному положенні.
Нагадаємо, що «Ощадбанк» надаватиме українцям«Ощадбанк» надаватиме українцям «зелені» кредити «зелені» кредити. Банк запустив нову кредитну програму для фізичних осіб «Зелена енергія». В її рамках можливо отримати кредити на придбання та встановлення обладнання, що забезпечує вироблення «зеленої» енергії, а саме переробку сонячної, вітрової, теплової, водної енергії на електричну.