На Чорнобильську АЕС тепер легше потрапити на екскурсію

Čytaty latynkoju
На Чорнобильську АЕС тепер легше потрапити на екскурсію

Під час візиту туристи зможуть ознайомитись з приміщеннями 3-го енергоблоку, з яких відбувалось керування реактором, побачити в дії інтегровану автоматизову систему контролю об’єкта «Укриття». Відвідувачам покажуть захисні споруди на випадок надзвичайних ситуацій та місцеву їдальню. На екскурсію потрапити тепер легше.

Як оформити дозвіл у зону відчуження

Щоб відправитись на екскурсію Чорнобильською АЕС потрібно заповнити заявку за 14 календарних днів до дати візиту, де вказати свої дані, номер паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та інформацію про розмір одягу та взуття. Окрім того, при оформленні заявки потрібно буде додати скановану копію першої сторінки паспорта для кожного учасника візиту. Оплата послуги здійснюється через он-лайн платіжну систему LiqPay протягом 60 хвилин з моменту подачі заявки.

Після перевірки даних і підтвердження отримання оплати, Чорнобильська АЕС не пізніше, ніж за сім днів до візиту, надішле відвідувачеві/організатору необхідну інформацію і  інструкції по відвідуванню.  Також на сайті попереджають, що поїздка може відмінитись за несприятливої погоди, ремонтних робіт на станції або пожежі. Проїзд на ЧАЕС здійснюється з м.Славутич залізничним транспортом. У разі самостійного в`їзду перетин кордону з територію зони відчуження відбувається через КПП «Дитятки»/«Паришів».

Вартість з однієї людини – 2700 грн. При оформленні групової заявки  надається знижка. Для групи чисельністю 5-10 осіб – 10%. Для групи чисельністю 11-15 осіб – 15%.

Нагадаємо, що на ЧАЕС тестують установкуУ зоні ЧАЕС тестують установку очищення води від радіонуклідів для очищення води від радіонуклідів. Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50. Вона призначена для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об’єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження.