Нову мову у квиткових терміналах ввела компанія Mennica Polska, яка відповідає за продаж квитків у Вроцлаві. За різними підрахунками, у цьому місті до 10 відсотків населення Вроцлава можуть складати громадяни України.
Скільки терміналів «обладнано» українською
Зараз у Вроцлаві встановлено 154 нові стаціонарні квиткові термінали. Крім цього, у міському транспорті є майже 3 тисячі компостерів з функцією придбання проїзного квитка у трамваях і автобусах. Досі вони мали три мовні версії: польську, англійську та німецьку, відтепер з’явилася й українська мова. Раніше українську мову в квиткові термінали міського транспорту введено також у Познані. До слова, Познань – перше місто Польщі, яке запустило спеціальну підсторінку для громадян України на сайті міста. На ній українці рідною мовою можуть знайти інформацію про місто, роботу та освіту у столиці Великопольщі.
Нагадаємо, що Ryanair відкриваєОголошено перші напрямки польотів Ryanair з України рейси із України до Вроцлава та низки інших міст Європи. Додамо, що для українських працівників у Польщі запустили «гарячу лінію». Головний інспектор праці Вєслав Лищек заявив, що зробили це для того, аби усі працювали в Польщі легально і платили податки до бюджету країни. Інформаційну лінію для українців обслуговуватимуть особи, які добре знають українську мову.
Консультації за номером 22 111 35 29 можна буде отримати у понеділок, вівторок та середу з 16:00 до 20:00. Зателефонувавши на цей номер, можна довідатися про правила працевлаштування в Польщі, а також подати скаргу, якщо працедавець порушує закон. Інформаційну лінію обслуговуватимуть особи, які добре знають українську мову. Також на інтернет-сторінці інспекції розміщено повідомлення українською мовою, яке пояснює, яким чином можна скористатися лінією. За словами головного інспектора, у Польщі нині працює понад 2 млн іноземців, з яких 800 тис – нелегально.