Реклама

Український школяр покаже у США папір з опалого листя

Čytaty latynkoju
Український школяр покаже у США папір з опалого листя

Найбільш знаковими досягненнями учня стала перемога у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Intel Eco Ukraine 2018, а також золота медаль на Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій Ifest у Тунісі. Тут молодий науковець представив власний науковий проект виготовлення паперу з опалого листя.

Як реалізовували проект 

Майже рік школяр разом з свою вчителькою збирали опале листя з різних дерев, берези верби дуба та граба. Далі відсортовували у певні бокси, де відбувалися певні хімічні процеси. В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу. Ідея з опалим листям прийшла під час підготовки до одного з конкурсів, де необхідно було представити інноваційне дослідження. Зараз юний дослідник готується до Міжнародної олімпіади з екології  в Кенії. У червні хлопець їде в США. У разі успішного захисту технології виготовлення паперу Валентин Фречка може отримати стипендію для навчання у США. Отриманий папір підходить для екопакетів. Можливо: для друкування на принтері. Цей папір набагато економічніший, його доцільніше краще виготовляти, ніж із целюлози, яка безпосередньо з деревини.

Я їжджу з проектами по виготовленню паперу з опалого листя, основною метою є покращення паперово-целюлозної промисловості, і плюс можливість утилізації опалого листя, як сировини, яка має доволі потужний потенціал у використанні

Валентин Фречка, Школяр-розробник

Нагадаємо, що львівська школярка також презентуєЛьвівська школярка презентує свій винахід на олімпіаді у США також свій винахід на олімпіаді у США. Софія Петришин презентує у Нью-Йорку пристрій, що перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля для незрячих.