Зараз до Міністерства надходять зауваження про те, що вчені ради не мають достатнього арсеналу інструментів для перевірки робіт на плагіат. Тому МОН прагне надати вишам якнайбільше можливостей, для викорінення академічної недоброчесності.
Як втілюватиметься співпраця
Документ передбачає вільний доступ до сервісу Unicheck, де вчені зможуть перевірити дисертацію перед поданням до спеціалізованих вчених рад. Важливо, що заклади вищої освіти (їх спецради) самостійно вирішують питання щодо використання сервісу. Зі свого боку Міносвіти сприятиме співпраці університетів та компанії «Антиплагіат», яка надаватиме доступ до сервісу з антиплагіатних перевірок. На основі цього меморандуму кожен заклад вищої освіти може укласти договір про співпрацю з компанією та користуватися перевагами сервісу. Новинка автоматично визначатиме цитування художньої та наукової літератури, законів та методичних фраз, які не є плагіатом.
Нагадаємо, що триваєОголошено конкурс для українських та австрійських науковців і дослідників міжнародний конкурс для українських та австрійських науковців. Конкурс є відкритим для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, науково-дослідних установ та підприємств обох країн. Організатори конкурсу – Міносвіти і науки України – наголошують: науковці з українського боку, зокрема, керівники проектів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у рамках співробітництва, не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам. Метою конкурсу є сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між групами науковців обох країн.