Особливо динамічно галузь розвивалася минулого року: з 21 МВт станом на кінець 2016 р. до 35 МВт у 2017 році. Крім цього, у січні 2018 р. за «зеленим» тарифом додатково запрацювали 4,8 МВт біогазових потужностей.
Про що говорить статистика
Із загального обсягу встановлених потужностей:
- близько 15 МВт – це біогазові установки, які працюють на полігонах твердих побутових відходів;
- близько 25 МВт – це потужності, що виробляють біогаз із відходів сільського господарства.
Один із найперспективніших напрямів розвитку таких технологій – це виробництво біогазу із твердих побутових відходів, яких в Україні утворюється близько 10 млн тонн у рік. Із 1 тонни цього сміття можна видобути 150-250 кубічних метрів звалищного газу, що містить 60-80 % чистого біометану. Таким чином, щорічний потенціал заміщення газу при переробці твердих побутових відходів складає близько 1 млрд кубічних метрів.
Як результат, встановлення таких установок вирішує кілька важливих питань:
- генерація «чистої» енергії із сміття;
- заміщення споживання газу;
- зменшення обсягів сміттєзвалищ;
- мінімізація пожеж на звалищах;
- покращення екологічної ситуації в країні.
Нагадаємо, що в Україні минулого року відкрилиВ Україні відкрили біогазовий комплекс — один із найбільших у Європі один із найбільших біогазових комплексів у Європі. Запровадження нових об’єктів для отримання біогазу та використання його в енергетичній галузі — одне із ключових завдань для диверсифікації джерел енергії в Україні. Станом на другу половину грудня 2017 року компанія «Україна-2001» отримала зелений тариф і генерує електроенергію. Комплекс відкрив першу чергу потужністю 5,109 МВт. Вона працюватиме на давальницькій сировині Теофіпольського цукрового заводу