Головний інспектор праці Вєслав Лищек заявив, що зробили це для того, аби усі працювали в Польщі легально і платили податки до бюджету країни. Інформаційну лінію для українців обслуговуватимуть особи, які добре знають українську мову.
Куди телефонувати
Консультації за номером 22 111 35 29 можна буде отримати у понеділок, вівторок та середу з 16:00 до 20:00. Зателефонувавши на цей номер, можна довідатися про правила працевлаштування в Польщі, а також подати скаргу, якщо працедавець порушує закон. Інформаційну лінію обслуговуватимуть особи, які добре знають українську мову. Також на інтернет-сторінці інспекції розміщено повідомлення українською мовою, яке пояснює, яким чином можна скористатися лінією. За словами головного інспектора, у Польщі нині працює понад 2 млн іноземців, з яких 800 тис – нелегально.
Нагадаємо, що українці отримаютьУкраїнці отримають від Чехії вдвічі більше дозволів на роботу від Чехії вдвічі більше дозволів на роботу. Mіністерство закордонних справ іноземної країни розширить надання консульських послуг для українців. Нове рішення чеської влади дасть змогу щорічно видати близько 20 тис дозволів українцям на роботу в Чехії. Цей показник видачі дозвільних документів складає вдвічі більше, ніж консульські відділи на території України здатні оформити на цей час. Рішення має на меті позитивно вплинути на динаміку працевлаштування та ворядкування легальної трудової міграції в Україні.
Рішення, прийняте чеським урядом наприкінці січня 2018 року, спрямоване на скорочення терміну розгляду відповідного клопотання з боку трудових мігрантів. Як повідомив після засідання уряду глава чеського Міністерства закордонних справ Мартін Стропніцький, більш активним стане і залучення трудових ресурсів з України внаслідок відповідних законодавчих змін. В основному такі кадри залучають для використання у сфері сільського господарства Чехії. Раніше встановлена на рік квота, яка становила 572 осіб, підвищиться. Тепер вона складатиме 1500 працівників.