27 лютого 2018 року Голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко прийняв американського астронавта Майкла Лопес-Алегріа, представника компанії Axiom Space, LLC, який приїхав на запрошення Леоніда Каденюка. Говорили про майбутню космічну станцію.
Що відомо про проект
На зустрічі були обговорені питання, які ініціював свого часу Леонід Костянтинович: підготовка астронавтів за американською програмою, доля Міжнародної космічної станції після 2024 року, створення приватних модулів на майбутній орбітальній станції та участь України в цих проектах. В обговоренні цих питань взяв участь перший заступник Генерального директора ДП «КБ «Південне» Олександр Кушнарьов.
Відомо, що перший модуль нової станції планується запустити до 2020 року, а до 2024 року станція має «обрости» кількома житловими та робочими блоками. Штатний екіпаж складатиметься із 7 чоловік. Астронавти відправляться на орбіту одразу після того, як введуть в експлуатацію перші два сегменти.
Нагадаємо, що український завод виготовитьУкраїнський завод виготовить ракети для космодрому в Тихому океані ракети для космодрому у Тихому океані. Підприємство уклало контракт на виготовлення 12 одиниць РН «Зеніт». У рамках цього контракту вже виконується замовлення на виготовлення двох виробів з терміном постачання в 2018 році. Очікується додаткове замовлення на 3 вироби в лютому 2018 року. Консорціум Sea Launch з комерційних запусків супутників з морського космодрому в Тихому океані за допомогою РН «Зеніт» був створений в 1995 році. На першому етапі його акціонерами виступили американська Boeing, українські ДКБ «Південне» і ДП «Південмаш». З 1995 року по травень 2014 року за програмою Sea Launch виконано 36 пусків РН «Зеніт-3SL». Серед них — 33 успішних.