У Нідерландах запропоновано систему очищення океану

Čytaty latynkoju
У Нідерландах запропоновано систему очищення океану

Розробник впевнений, що поверхня океану може набагато швидше «очистити себе» від сміття. Він пропонує використовувати силу течій для вирішення цього завдання.

Як працює механізм очищення океану

Ідея полягає в тому, аби розмістити в океані величезні «плавучі пастки». Вони мають форму літери U. Автономні «пастки» для збору сміття довжиною в 1-2 км мають бути прив’язані до якорів, що розташовані на глибині 600 м. Ці споруди діють як пересувна берегова лінія для «відлову» сміття, яке приносить океанічна течія. Така «лінія» здатна перехоплювати сміття завдяки потужним течіям. Одночасно надводні поплавки завдяки якірному кріпленню рухаються повільніше, ніж пластикові відходи на поверхні океанів. Вантажні човни зможуть регулярно відвозити сміття, що скупчилося у таких пастках, на берег. Там «виловлені» відходи можна буде утилізувати або сортувати та відправляти на переробку на спеціальних заводах.

На реалізацію проекту вже зібрано понад €20 млн. ідею очистити океани світу завдяки такому технологічному рішенню також підтримали низка великих компаній, підприємців та представники уряду Нідерландів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про сингапурський стартап, котрий побудуєСингапурський стартап до 2020 року побудує село в океані плавуче село поблизу Таїті. Поселення буде розташовуватися просто посеред океану. Заплановано, що у селі на воді житиме приблизно 300 мешканців. До берега від штучно створеного поселення буде відстань у 1 км. Розташовуватиметься це незвичне плавуче село на кораловому рифі.