Розвиток зовнішньої торгівлі у найближчі роки буде визначений спеціальним окремим документом, який ухвалили профільні відомства в Україні. Дорожня карта визначає стратегічні цілі розвитку торгівлі України та експорту зокрема на наступні 4 роки.
Про що йдеться у стратегії
Дорожня карта визначає стратегічні цілі розвитку торгівлі України на наступні чотири роки. Зокрема, йдеться про створення умов для розвитку сфер торгівлі та інновацій. Все це – для диверсифікації експорту українських товарів та послуг. Також у рамках цієї стратегії навчатимуть підприємства новим знанням та навичкам. Також у рамках Експортної Стратегії затвердили перелік нових ринків. Вони зможуть замінити традиційні експортні ринки, доступ на які ускладнено через політичну ситуацію. Було визначено топ-20 держав, які здатні показати гарні результати у співпраці із Україною. Серед цих країн, крім країн ЄС:
- Єгипет та Індія;
- Білорусь, Грузія та Молдова;
- Іран та Саудівська Аравія;
- Китай та Японія;
- США та Канада;
- Швейцарія;
- Бангладеш.
Кінцевою метою та основним завданням Експортної стратегії є перехід до експорту наукомісткої інноваційної продукції. Також йдеться про сталий розвиток та успіх України на світових ринках, зазначають автори документу.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли вам, що ІТ-сфера посілаIT-сфера посіла III місце у структурі українського експорту ІІІ місце у структурі українського експорту. За 6 місяців 2017 року експорт зріс на 18,3% — до 1,256 млрд грн — порівняно з аналогічним періодом 2016 року.