Мапа виконана в оригінальному стилі, який дещо нагадує стиль мультфільму, і вже у грудні нею зможуть користуватися туристи. На часі дізнатися більше про новий сервіс.
Що є на мапі
Загалом зображені 6 основних локацій місцевості:
- будівля ЧАЕС зі ставком-охолоджувачем, в якому плавають відомі на весь світ соми;
- місто Прип’ять;
- військове містечко «Чорнобиль-2»;
- величезний радар «Дуга-1»;
- адміністративний центр у місті Чорнобиль;
- звалище радіоактивної техніки.
А вже із наступного року можна буде здійснювати екскурсії річкою Прип’ять із Києва до Чорнобиля на автентичних теплоходах. Мапа може одночасно слугувати і засобом для орієнтування, і сувеніром. Її можна буде придбати в туристичних містах Києва, в аеропортах. Також її видаватимуть безкоштовно туристам, які відвідуюють Чорнобиль.
Карта порушує багато проблемних питань Зони. Зокрема, зображено велосипедиста, який мандрує територією. З проханнями про створення велосипедних маршрутів звертаються велотуристи вже багато років поспіль. Також — будиночки самоселів, які досі живуть на території відселення і потребують допомоги.А ще там намальовано сталкера, який іде у напрямку ЧАЕС – ця проблема теж дуже актуальна.
Ярослав Ємельяненко, Директор «Чорнобиль-тур»
Нагадаємо, що японці спільно із українцями проведутьДослідження у Чорнобильській зоні проведуть японці дослідження Чорнобильської зони як унікальної екологічної лабораторії. Праця українсько-японських експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам. Він також допоможе знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення. Також вона сприятиме подоланню негативних наслідків такого забруднення. Цілями проекту є посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення таких територій.