Презентована перша туристична мапа Чорнобильської зони

Čytaty latynkoju
Презентована перша туристична мапа Чорнобильської зони

Мапа виконана в оригінальному стилі, який дещо нагадує стиль мультфільму, і вже у грудні нею зможуть користуватися туристи. На часі дізнатися більше про новий сервіс.

Що є на мапі

Загалом зображені 6 основних локацій місцевості:

  • будівля ЧАЕС зі ставком-охолоджувачем, в якому плавають відомі на весь світ соми;
  • місто Прип’ять;
  • військове містечко «Чорнобиль-2»;
  • величезний радар «Дуга-1»;
  • адміністративний центр у місті Чорнобиль;
  • звалище радіоактивної техніки.

А вже із наступного року можна буде здійснювати екскурсії річкою Прип’ять із Києва до Чорнобиля на автентичних теплоходах. Мапа може одночасно слугувати і засобом для орієнтування, і сувеніром. Її можна буде придбати в туристичних містах Києва, в аеропортах. Також її видаватимуть безкоштовно туристам, які відвідуюють Чорнобиль.

Карта порушує багато проблемних питань Зони. Зокрема, зображено велосипедиста, який мандрує територією. З проханнями про створення велосипедних маршрутів звертаються велотуристи вже багато років поспіль. Також — будиночки самоселів, які досі живуть на території відселення і потребують допомоги.А ще там намальовано сталкера, який іде у напрямку ЧАЕС – ця проблема теж дуже актуальна.

Ярослав Ємельяненко, Директор «Чорнобиль-тур»

Нагадаємо, що японці спільно із українцями проведутьДослідження у Чорнобильській зоні проведуть японці дослідження Чорнобильської зони як унікальної екологічної лабораторії. Праця українсько-японських експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам. Він також допоможе знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення. Також вона сприятиме подоланню негативних наслідків такого забруднення. Цілями проекту є посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення таких територій.