На локації Міжнародного виставкового центру зібралося понад 100 МАНівців, щоб презентувати свої науково-технічні проекти. Виставка-конкурс «Майбутнє України» охопила 7 номінацій: «Електроніка і приладобудування», «Матеріалознавство та перспективні технології», «Машинобудування», «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», «Екологія та ресурсозбереження», «Технічна творчість та винахідництво» і «Робототехніка та робототехнічні системи».
Які винаходи показали юні науковці
Перше місце у номінації «Електроніка і приладобудування» здобув Микола Веремчук із Чернівецької області, який зібрав установку для шлірен-зйомки. За цей проект хлопець був нагороджений Спеціальним призом Форуму європейських міжурядових дослідницьких організацій на цьогорічному Конкурсі молодих вчених ЄС.
У напрямі «Матеріалознавство та перспективні технології» перемогу виборола колективна робота Василя Мосяка і Віти Маціборської з Івано-Франківської області «Створення тонких і надтонких електродів − один із шляхів вирішення проблеми збільшення циклів заряд-розряд».
Першість із розділу «Машинобудування» заслужив Роман Квітницький із Сумської області, який розробив і сконструював модель мендосинського двигуна.
Першим серед учасників, які презентували роботи у номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», став Максим Шумаков з Волині. Хлопець розробив систему відстеження переміщень багатофункціональних безпілотних літальних апаратів.
У секції «Екологія та ресурсозбереження» журі визначило одразу двох переможців. Ними стали Валентин Фречка із Закарпатської області (юнак знайшов спосіб отримання сировини для виробництва паперу з опалого листя) і Наталія Моніна з Києва (учасниця розповідала про отримання електроенергії на рейках залізничної колії фотоелектричним та індукційним методами).
У розділі «Технічна творчість та винахідництво» переміг Олексій Ткачук із Вінницької області з роботою «Інтенсифікація процесу сушіння сировини у системі агроенергетичного біокластера поглибленої переробки ріпаку».
А у номінації «Робототехніка та робототехнічні системи» перше місце отримав Даниїл Федоров із Дніпропетровщини, який запропонував безпечний будинок.
Нагадаємо, що раніше 17-річний українець створив17-річний українець створив робота для збору сміття у водоймах робота для збору сміття у водоймах.