У США розробили матеріал для дешевих акумуляторів

Čytaty latynkoju
У США розробили матеріал для дешевих акумуляторів

Дослідники перевірили новий матеріал на зменшених версіях літій-іонних батарей, а потім заряджали і розряджали їх для вимірювання продуктивності. Вони виявили, що аноди з нового сплаву працюють в два рази краще, ніж традиційні аноди з міді і графіту.

Що відомо про новий матеріал

Протягом багатьох років, літій-іонні батареї масового виробництва спиралися на графіт і мідь для їх анодів. І протягом багатьох років, дослідники шукали альтернативні матеріали, які могли б подолати обмеження міді і графіту за вартістю і обмеженою місткості. В Університеті штату Техас в Остіні створили сплав, додавши олово безпосередньо в алюміній. Тим самим, інженерам вдалося уникнути дорогого процесу нанесення покриття шарами. Потім з нового сплаву створили наноструктуровану металеву фольгу з якої і створили аноди. Окремо підкреслюється, що структура з нанометрових часток олова не руйнується під час роботи акумулятора при взаємодії з літієм. Нагадаємо, що вчені розробили матеріал, який охолоджується від сонця.

Причина, по якій це працює так добре, в тому, що один з елементів є активним, це олово, а інший, алюміній, неактивний. Алюміній створює провідну матрицю, в якій утримується олово. Алюміній забезпечує структуру і електричну провідність, в той час, як олово взаємодіє з літієм під час зарядки батареї.

Карл Кредер, дослідник з Університету штату Техас в Остіні