Між Одещиною та Румунією запустять поромне сполучення

Čytaty latynkoju
Між Одещиною та Румунією запустять поромне сполучення

Де буде розташовано переправу

Будівництво поромної переправи розпочате в Одеській області поблизу села Орлівка. Переправа «Орлівка — Ісакча» з’єднає українську територію із румунською. Основною перевагою стане скорочення витрат часу та пального на доправлення вантажів та мандрівників з Одещини до Румунії і навпаки. На часі дізнатися про запуск поромної переправи.

Навіщо потрібен цей об’єкт

Попри те, що в Одеського регіону спільний кордон із ЄС складає 187 км за течією Дуная, за 26 минулих років жодного такого переходу не було споруджено. Для перетину кордону з Румунією потрібно здійснити в’їзд або через територіє Чернівецької області, або через територію Молдови. В обох випадках сума витрат на поїздку приватних та комерційних автомобілів та вантажівок суттєво зростає.

У 2015 році було укладено угоду про відкриття поромного сполученя в Одеському регіоні. Об’єкт дасть змогу збільшити податкові надходження до бюджету, збільшити потік вантажів та скоротити витрати на логістику для перевізників.

Коли чекати на відкриття нового транспортного вузла

Читайте також: Одеська область за рік отримає 86 «сонячних» МВт

Очікується, що завершення будівництва відбудеться в березні 2018 року. Зараз готовність споруди складає 80%. Основна частина робіт була розпочата влітку 2017 року.

Будівництво поромної переправи забезпечують 2 приватні компанії, по одній з боку Румунії та України. Загальна вартість забуови складає понад €12 млн. 55% складають особисті кошти приватних інвесторів, решта — залучений кредит іноземних банків.