Науковиця навела приклад, що у Каліфорнії (штат за кількістю населення приблизно дорівнює Україні) за рік захищається близько 4 тис PhD. А у нас за 2 місяці дипломи кандидатів і докторів наук МОН отримали 2,5 тис чоловік. На часі дізнатися більше про зміни щодо наукових робіт.
Як зміниться підхід до наукових робіт
З новим документом пов’язані вимоги до фахових видань — журналів, публікації в яких враховуються для отримання ступенів і звань. В деяких «журналах» друкуються роботи, які не рецензуються, а значить, можуть містити будь-яку інформацію, в тому числі псевдонаукову. Потрібно мати 5 наукових публікацій для захисту кандидатської. Тому, щоб підвищити вимоги до дисертацій, потрібно, перш за все, підвищити вимоги до журналів, які друкують ці роботи. Наприклад, у наших найближчих сусідів (Польща, Чехія, Словаччина) давно вже підвищили вимоги до захисту дисертацій. Претендент на науковий ступінь повинен обов’язково публікуватися в реферованих журналах, які входять в солідні бази даних, таких як Scopus або Web of Science. А найголовніше, що всі роботи повинні обов’язково рецензуватися. Таким чином, після підвищення вимог до журналів і необхідності публікацій в нормальних наукових виданнях підвищиться якість PhD.
Нагадаємо, що нещодавно українські виші отримали доступУкраїнські виші отримали доступ до міжнародного онлайн-архіву для науковців до міжнародного онлайн-архіву для науковців.