Проведене опитування показує, що авіакомпанії та аеропорти на ІТ у 2016 році витратили до 3,3% бюджету (або $24,3 млрд). На кінець 2017 року цей показник зросте до $24,3 млрд.
В які сфери буде спрямовано інвестиції
Майже всі респонденти (95% авіакомпаній і 96% аеропортів) планують в найближчі 3 роки вкладати кошти в програми і проекти в сфері кібербезпеки. Інший пріоритетний напрямок інвестування — хмарні сервіси. 95% авіакомпаній і 85% аеропортів планують вкладати в них кошти.
Третій ключовий напрямок, про який говорять, — системи самообслуговування для пасажирів. Авіакомпанії зосереджені на наданні мобільних сервісів. Сьогодні більшість пропонують послуги реєстрації на рейс (73%), інформування про порядок виходу на посадку (70%) і повідомлення про статус рейсу (68%) через мобільні пристрої, а до 2020 року це планують робити більше 97% авіакомпаній.
Основне зростання очікується в сфері інформування про статус рейсів в режимі реального часу через соціальні мережі. Якщо в даний час таку послугу пропонують 31% авіакомпаній, то в найближчі 3 роки їх частка збільшиться до 92%. Дослідження SITA вказує на те, що майже 74% аеропортів інвестують в системи, що допомагають пасажирам орієнтуватися на їх території, а 68% — в рішення, що роблять обслуговування пасажирів більш індивідуальним.
Для такої складної галузі, як повітряні перевезення, кібератаки є цілком реальною загрозою, тому організація надійного захисту від них має величезне значення. Хмарні сервіси відкривають доступ до важливих механізмів підвищення ефективності, які грають ключову роль в зниженні витрат.
Ілля Гутлін, президент підрозділу Air Travel Solutions компанії SITA