Міністр економрозвитку: «Україна — в ТОП-20 за обсягами експорту IT»

Čytaty latynkoju
Міністр економрозвитку: «Україна — в ТОП-20 за обсягами експорту IT»

В України є потенціал, аби зарекомендувати себе як провідний центр талановитих техноспеціалістів. Міністр зазначив, що найближчим часом слід дотримуватися розробленої Мінекономрозвитку Стратегії розвитку високотехнологічних галузей до 2025 року. На часі дізнатися більше про показники сфери IT.

Як розвивається ІТ-сфера в Україні

За словами міністра, в Україні є більше 100 тис IT-спеціалістів і більше 5 тис IT-компаній. У той же час немає збалансованості між владою, наукою і бізнесом.

Світова практика підтверджує, що замовником наукових розробок завжди виступає бізнес. Тому наука повинна працювати в унісон з промисловістю. А Уряд повинен продовжувати створювати сприятливе регуляторне поле.

Степан Кубів, Міністр економічного розвитку і торгівлі

Тенденції інноваційного розвитку в Центральній Європі

Нещодавно ми писалиІнновації та технології — амбітний план Центральної Європи про те, що у Центральноєвропейських та Східноєвропейських країнах є велика кількість талановитих розробників програмного забезпечення, які готові працювати за нижчу ціну, ніж їхні колеги із Західної Європи. Після падіння «залізної завіси» центральноєвропейські країни, що увійшли до складу ЄСВід диктатури до нових паспортів — хронологія отримання безвізу із ЄС, приваблювали іноземних інвесторів передусім дешевою робочою силою. За таких умов вони ставали привабливими місцями для будівництва нових заводів і фабрик. Утім, низький рівень зарплатні не підштовхував до того, щоби делегувати ресурси для наукових розробок у цих місцях. Після фінансової кризи темпи економічного зростання вже не так вражають, як ще 15 років тому. Нині цим країнам потрібно знайти нову нішу, де вони можуть бути конкурентоздатними — особливо, якщо йдеться про стартапи.