Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF

Čytaty latynkoju
Hyperloop в Україні коштував би $3,6 млрд — дані UIF

Hyperloop — це система, що складається з труби великого діаметра між точками маршруту. Всередині них на повітряній подушці переміщуються вакуумні вагони на 28 посадочних місць. Інтервал руху поїзда становить від 30 секунд до 2 хвилин, що в рази швидше, ніж традиційний наземний транспорт.

Hyperloop у Європі

Європейські країни інвестують у впровадження високотехнологічного транспорту  у своїх країнах. Hyperloop One в рамках конкурсу Global Challenge вже відібрала дев’ять маршрутів в Європі. Найкоротший з представлених маршрутів з’єднує Естонію та Фінляндію, який завдовжки 90 км. Найдовша гілка Hyperloop розташована в Німеччині та Великобританії – 1991 км і 2271 км відповідно. У результаті оголошено дату для розгортання перших маршрутівHyperloop почне перші тестові запуски Hyperloop – 2021 рік.

Скільки може коштувати Hyperloop Україні

У 2013 році команда проекту Hyperloop оцінила будівництво в $10,56 млн за км. У 2016 році сума підвищилася до $16‐18 млн за км., без урахування придбання земельної ділянки. Майже повністю підводний маршрут з Гельсінкі до Стокгольма HT оцінює вартість у $39,81 млн за км. У свою чергу, у Європі станом на 2017 р. вартість будівництва високошвидкісних залізничних колій становить $26,7 млн за км., у США, наприклад, для порівняння – $39-402 млн за км.

Також до вартості варто додавати витрати на інженерні послуги (розробку маршруту, урахування природних умов місцевості при будівництві), витрати на екологічне планування та на придбання землі. В ході аналізу тарифів на пасажирські перевезення Ukrainian Institute for the Future визначає, що у порівнянні з іншими видами високошвидкісних технологій, Hyperloop є найдешевшою.

 

Також Ukrainian Institute for the Future сформуваи карту можливих маршрутів Hyperloop в Україні і вивели час, який знадобився б на переміщення з точки А в точку Б. Наприклад, з Києва до Одеси можна було б доїхати за 31 хвилину, а зі столиці до Львова дістатися за 35 хвилин.

Експерти сформували оцінку вартості будівництва Hyperloop за маршрутом «Київ-Одеса» (488,4 км.)

За розрахунками UIF, для покриття тільки експлуатаційних витрат вартість квитка «Київ-Одеса» буде $19,9  або 518 грн. (таку модель також використовують у проекті Лос-Анджелес – Сан-Франциско). За іншим підходом, щоб проект був окупним через 30 років, ціна квитка повинна бути не меншою ніж 4 384 грн.

Для порівняння: у червень 2017 року квиток на потяг «Інтерсіті» коштує (час подорожі 6 годин) – 324 грн, на літак – 2970 грн (час поїздки – 1 година). При вартості в 518 грн (підхід 1) та 4 384 грн (підхід 2) розрахунковий час поїздки Київ-Одеса буде складати 31 хв.