У Великобританії вулиця генерує електроенергію від кроків

Čytaty latynkoju
У Великобританії вулиця генерує електроенергію від кроків

Особливість оновленої лондонської вулиці — у спеціальному покритті тротуару, яке здатне генерувати електричну енергію під час ходіння його поверхнею звичайних перехожих. Виробництво електроенергії відбувається внаслідок взаємодії поверхні із перепадами навантаження на неї. Електромагнітна індукція, яка виникає внаслідок цього, може використовуватися як джерело для живлення — зокрема, для освітлення вулиці в темний час доби. На часі дізнатися більше про те, як прац/є така вулиця.

Як це працює

Смарт-хідник також використовуватиме спеціальні передатчики із технологією Bluetooth для взаємодії із спеціальними брендованими додатками. Наступним кроком може очистка повітря на вулицях, як це пропонує робити за допомогою своїх смарт-лавок стартап Airlabs, який вже представив свою розробку під назвою ClearAir. Застосовувати подібну технологію отримання електроенергії від перехожих можна фактично у будь-якому місті світу.

Наступний крок — мікроелектростанції, що функціонують, як ця вулиця

Технологія, аналогічна смарт-тротуарові від Pavegen, може лягти в основу створення мікроелектростанцій, які можуть генерувати електрику там і в тих обсягах, де це потрібно в конкретний момент — окремі проекти можуть використовувати для цього навіть тепло людського тіла. Дослідники Georgia Institute of Technology навіть розробили спеціальну тканину, яка може виробляти електрику і від руху людського тіла, і від сонячного світла.

Як влаштовано смарт-тротуар