Видавництво зі Львова надало книги у 52 бібліотеки

Čytaty latynkoju
Видавництво зі Львова надало книги у 52 бібліотеки

З цієї нагоди у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася прес-конференція. Головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка, поет та культуртреґер Григорій Семенчук, директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець та директор Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариса Лугова розповіли про популяризацію читання та нові книжкові проекти.

Чому у «ВСЛ» вирішили співпрацювати з бібліотеками

Мар’яна Савка розповіла, що кожній з бібліотек, контакти яких надала Українська бібліотечна асоціація, було надіслано 21 поетичну книгу та поетичний календар, зроблений на основі цих текстів. Українська Бібліотечна Асоціація запропонувала саме ці 52 бібліотеки. Вони є партнерами асоціації і лідерами бібліотечної справи. Книжки будуть не лише в обласних центрах, а й в районних бібліотеках: від Луганщини до Ужгорода, від Херсону до Чернігова.

Мені завжди хотілося, аби співпраця між видавництвами і бібліотеками мала також соціально-просвітню складову. Важливо оживляти бібліотеки новими книгами і людьми. Звісно, ці 1000 книг «Видавництва Старого Лева» не вирішать проблему нестачі сучасної якісної літератури в українських бібліотеках. Але, можливо, акція «Більше поезії у бібліотеках!» надихне інших видавців та авторів доєднатися

Мар’яна Савка, редактор ВСЛ

Підтримав ідею і Григорій Семенчук:

Цікаво, що минуло трохи більше десяти років і вже мою збірку хтось читатиме у бібліотеці. Загалом серія книг віршів Старого Лева – це дуже хороший зріз української поезії.

Також є пропозиція створити новий формат літературних зустрічей, що буде знайомити читачів з сучасними авторами. Першу із таких проведуть у Львові — в Львівській обласній бібліотеці для юнацтва планується організувати «Поетичний балкон», де відомі поети читатимуть свої вірші львів’янам та гостям міста.