В Україні — нова система тестів для водійських прав

Čytaty latynkoju
В Україні — нова система тестів для водійських прав

Будь-хто може спробувати відповісти на екзаменаційні запитання в тестовому режимі на сайті Головного сервісного центру МВС України. Нова система запрацює вже з 1 липня 2017 року.

Як оновили екзаменаційні питання

Начальник ДСЦ МВС Владислав Криклій повідомив, що оновлення теоретичної частини іспиту — це один з найважливіших кроків з впровадження нових стандартів складання іспитів для отримання водійського посвідчення. Тепер людині не потрібно буде стикатися з низкою проблем. Питання тесту орієнтовані на те, щоб людина, яка вивчила ПДР, могла з легкістю на них відповісти. До кінця 2017 заплановано впровадження посиленого контролю над процесом складання іспитів — з фото- та відеофіксацією. Тест складається з 20 питань, які відбираються у випадковому порядку. Завчити екзаменаційні квитки тепер не вийде. У тесті обов’язково будуть питання за 4 тематичними категоріями. Передбачено 10 питань з правилами дорожнього руху, 4 питання по будові і експлуатації транспортних засобів, 4 питання з основ безпеки руху та 2 питання з надання першої медичної допомоги.

У нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги приділили практичним навичкам, які знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом. Крім цього, питання згрупували відповідно до категорій водійських посвідчень. Таким чином, водіям легкових авто, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов’язані з управлінням автобусів або вантажівок.

Владислав Криклій, начальник ДСЦ МВС

Над розробкою нових питань працювала експертна група, до складу якої увійшли представники профільних організацій з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, фахівці громадських організацій профільного напрямку і співробітники МВС. Всього було сформовано та опрацьовано понад 2 000 питань, які будуть згодом оновлюватися і доповнюватися.