Українська журналістка виграла Data Journalism Awards

Čytaty latynkoju
Українська журналістка виграла Data Journalism Awards

Журналістка Тексти.org.ua Ярина Серкез перемогла на найпрестижнішому у світі конкурсі з журналістики даних «Data Journalism Awards» у номінації «Студенти та молоді data-журналісти року».

Деталі конкурсу

Data Journalism Awards відзначає видатні проекти і публікації на основі журналістського аналізу даних по всьому світу. Конкурс є важливим показником трендів та інноваційних технік журналістики даних. Цьогоріч у конкурсі брали участь 573 проекти з 51 країни та 5 континтентів. Ярина подавала на конкурс портфоліо, до якого були включені, переважно, її роботи з журналістики даних для «Текстів».

Як проходив відбір цьогоріч

У номінації, започаткованій цього року, брали участь 69 проектів із 20 країн світу. У фіналі журналістка «Текстів» змагалася з Рідом Левінсоном із Reuters та Шадабом Назмі із «India Today». На сайті конкурсу в описі робіт зазначено, що портфоліо Ярини Серкез демонструє різноманітні приклади журналістики даних. Вона використовує дані супутникових зображень, дистанційного зондування і WebGL, щоб показати складність природного середовища, приватизацію та розвиток земельних ресурсів.

Пам’ятаю як було важко починати, хочу, щоб іншим було легше. Отриману премію я спрямую на навчання початківців у журналістиці даних.

Ярина Серкез

Це — вже не перший успіх «Текстів» у цьому конкурсі. У 2016 році до списку фіналістів увійшов проект «Гроші, метри, два авта», створений на основі даних сайту declarations.com.ua. А в 2012 році Texty.org.ua стали фіналістами конкурсу за проект сайту «Закупівлі».