Із 2018 року податкова перевірятиме бізнес онлайн

Čytaty latynkoju
Із 2018 року податкова перевірятиме бізнес онлайн

Державна фіскальна служба України розробляє регламент невиїзних електронних перевірок для бізнесу. Про це повідомила заступниця начальника Офісу великих платників податків ДФС України Лариса Бондар. Інформацію було озвучено на зустрічі з представниками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. На часі дізнатися, як працюватимуть перевірки онлайн.

Яких змін ще очікувати платникам податків від сервісів онлайн

Згідно Закону України № 1982-VIII, документ не може бути визнаний недійсним тільки на підставі відсутності мокрої печатки. Також із Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» прибрано формулювання про необхідність підписувати документи безпосередньо в момент або відразу після здійснення господарської операції. Тепер підставою для бухгалтерського обліку є первинні документи. Ці нововведення наближають перехід з паперового документообігу на цифровий.

Бондар наголосила, щот передбачена 75-ю статтею Податкового Кодексу України, залишилося тільки розробити процедуру. Очікується, що регламент запрацює протягом 2017-2018 років.

Це дозволить скоротити час для обробки податкової інформації. Ну і природно, скажімо, мінімізувати вплив людського фактора на взаємини з платником. Ми бачимо в цьому позитив дуже великий.

Лариса Бондар