Солома для будівель: Компанія з Дніпра створює екобудинки із незвичного матеріалу

Čytaty latynkoju
Солома для будівель: Компанія з Дніпра створює екобудинки із незвичного матеріалу

Друзі Артем Рижков і Максим Андріянов з Дніпра будують будинки з соломи. Вони заснували компанію з будівництва енергоефективного житла Life House Building близько 5 років тому. А почався бізнес з бажання переїхати з квартири у власний дім. На часі дізнатися, як солома лягла в основу малого бізнесу.

Як мрія стала стартапом

Артем Рижков з дружиною підбирали екологічний, енергоефективний і недорогий варіант будівництва, тому зупинилися на варіанті з пресованою соломою.

Найважче було закласти останні кількадесят сантиметрів згори, адже солом'яні тюки довелося підганяти під форму даху. Вбили багато часу на вирівнювання солом’яних стін у двоповерховому будинку – підстригали електричними косами, бензопилами, кущорізами

Артем Рижков

Власник колишньої зйомної квартири покепкував з наміру подружжя, але коли побачив результат, захотів собі такий будинок. Згодом Максим Андріянов, який працював фотографом, відгукнувся на Артемове прохання відзняти проект солом’яного будинку. Після побаченого результату виникла ідея розвивати стартап. Так Артем і Максим вирішили виробляти солом’яні панелі, щоб вже не стригти солому на стінах будинку.

З чого складається екобудівля

Зараз Артем Рижков і Максим Андріянов будують солом’яні будинки «під ключ»: від проектування до можливості зробити чистовий ремонт. Житло відповідає стандартам екологічності, адже підприємці використовують солому, що не проходила хімічної обробки. Будинок відзначається енергоефективністю завдяки герметичному контуру, який не пускає холодне повітря й затримує тепле. Крім того, будівля має утеплений фундамент.

 

Для українців солом’яно-глиняні будинки — найприродніше, що може бути. Наші предки століттями будували собі такі будинки.

Артем Рижков

Скільки коштує такий будинок

Виготовлення 1 м² солом’яної панелі у Life House Building коштує $32, а у Європі така ж буде коштувати в межах $250-300. Підприємці вже побудували 27 будинків у різних куточках України та планують виходити на європейських ринок.

Секрет нашого стартапу в тому, що ми завжди викликаємо емоції.

Максим Андріянов

Ось такий солом’яний будинок Life House Building вже більше року стоїть у Запоріжжі: