Канни для українського фільму — Україна та країни ЄС представлять воєнну кінодраму

Čytaty latynkoju
Канни для українського фільму — Україна та країни ЄС представлять воєнну кінодраму

На цьогорічному Каннському фестивалі, який розпочинається 17 травня, буде представлено воєнну драму, що створювалася за сприяння «Укрдержкіно». Стрічку під назвою «Іній» знімали в районах, наближених до зони антитерористичної операції проти проросійських бойовиків на Сході України. На часі дізнатися подробиці щодо нового українського фільму, його сюжету, бюджетів та подальших планів авторського колективу.

Сюжет картини

За сценарієм нової кінокартини, молодий литовський хлопець Рокасу одного дня навідується в Україну, щоби побачити справжню окупацію і війну, яка в цей момент там розгортається. Реальність виявляється набагато жорсткішою, порівняно з романтичними уявленнями юнака. Саме цьому і присвячено нову стрічку.

Видання Liberation внесло фільм «Іній» до 20 фільмів, задля яких варто відвідувати кіно в 2017 році, поряд з новими стрічками Мартіна Скорсезе, Філіпа Гарреля, Лава Діаса та інших класиків.

Павло Розенко, Віце-прем’єр-міністр України

У стрічці знялися відомі зірки, такі як Ванесса Параді, Анджей Хира та низка інших відомих акторів.

Хто працював над картиною і який бюджет фільму

Виробниками фільму «Іній» є декілька кінокомпаній — серед них є як українські, так і європейські учасники:

  • ІнсайтМедіа/Татофільм (Україна),
  • Studija Kinema (Литва),
  • КіnоЕlektron (Франція),
  • Donten & Lacroix Films(Польща).

Загальна вартість кінострічки склала 39 млн 900 тис грн, з яких частка «Укрдержкіно» складає 11 млн 480 тис грн. У подальшому кінокартину також планують показати на інших міжнародних кінофестивалях.