У столиці пропонують створити водний громадський простір за 262 млн грн

Čytaty latynkoju
У столиці пропонують створити водний громадський простір за 262 млн грн

Новина для усіх, хто цікавиться тим, як міська влада упорядкову громадський простір в українській столиці. У Києві визначено переможця архітектурного конкурсу на кращу концепцію «Парку Почайна», який було розпочато у лютому 2017 року. Ініціаторами були Департамент містобудування та архітектури КМДА та ГО «Громадський рух «Почайна». 29 квітня був останній день подачі проектів, яких в результаті налічувалось 11.

Як виглядає концепція парку

Перемогу отримав проект архітекторів Валентина Уварова, Віталія Ткача та Дмитра Казакова під назвою «Можливість Почайни». Вони пропонують розробити вздовж русла річки пішохідний та велосипедний маршрут та декілька громадських просторів. В результаті  реконструкціїї, буде продовжено набережну з Оболоні та створено новий маршрут до станції метро Петрівка.

Наскрізною ідеєю і девізом проекту було показати можливість річки Почайни і майбутнього парку в контексті промислово-громадської забудови. Ми запропонували сформувати водно-зелений шлях і поєднати систему озер і Дніпро в єдину систему зелених територій

Валентин Уваров

Загалом планується створити систему громадських просторів – пішохідний мостовий перехід над проспектом Бандери, вздовж річки набережну зону, що переходить в громадський простір, який наразі існує на вул. Вербній. Завершальним громадським простором стане набережна зона на затоці Вовкувата з виходом до Дніпра.

Яка вартість проекту

Приблизну вартість проектування команда архітекторів оцінює у 13 млн грн. Будівництво у повному обсязі коштуватиме близько 262 млн 150 тис грн.