Дніпро стане річковим хабом для України та Білорусі

Čytaty latynkoju
Дніпро стане річковим хабом для України та Білорусі

Розвиток річкового транспорту для України та її сусідів може стати важливим напрямком для розбудови транспортної інфраструктури. Україна і Білорусь мають намір створити річковий хаб з метою включення Дніпра до трансєвропейської портової мережі. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань. На часі дізнатися більше про спільні плани 2 країн на Дніпро.

Дніпро стане міжнародним транспортним коридором

За словами заступника міністра, 5 травня відбулися переговори з білоруською делегацією, в ході яких виникла ідея з’єднати водні шляхи Республіки Білорусь через український Дніпро з Чорним морем, і далі мати виходи на країни Азії:

Ініціатива також підтрималася польською стороною, і ми - 3 країни - вирішили відновити цей міжнародний транспортний коридор

Перспектива — розвиток внутрішніх водних шляхів

Оскільки Україна виступила із заявкою про включення Дніпра до трансєвропейської транспортної мережі, то вона має право подавати до Єврокомісії запит на технічну допомогу з розвитку даного міжнародного транспортного коридору. Віктор Довгань підкреслив, що в проекті Національної транспортної стратегії до 2030 року наголос зроблено на розвиток судноплавства та внутрішнього водного транспорту. Одночасно, щоби фінансувати розбудову внутрішніх водних шляхів, важливо вводити річковий збір, закладений в законопроект про внутрішній водний транспорт. Наразі зерноторгівельна група компаній «Прометей» із Миколаєва планує зайнятися будівництвом річкових портів. Раніше стало також відомо про плани корпорації «НІБУЛОН» інвестувати значні кошти«НІБУЛОН» інвестує в річкову інфраструктуру України 5,5 млрд грн у річкову інфраструктуру.