Архітектор із Малайзії запропонував «надрукувати» хмарочос

Čytaty latynkoju
Архітектор із Малайзії запропонував «надрукувати» хмарочос

Молодий малайзійський архітектор Хасіф Рафій задумався про перетворення індустрії нерухомості в автоматизовану вендінгову систему і запропонував концепцію дому-хмарочоса. Незвичайний хмарочос поєднується із навколишнім середовищем.

В чому полягає ідея будівлі-конструктора

Архітектор надихнувся авангардними ідеями злиття органічного біологічного росту з структурами капсули. Подібну концепцію будинків запропонували у Японії у 1960-х сподвижники руху «Метаболізм». Башта Nakagin Capsule Tower в Токіо є яскравим прикладом цього напрямку.

Основна проблема, яку зможе вирішити новітній хмарочос — це витрати матеріалів і ресурсів в будівельній галузі, а також відмова від будівельних проектів. Наприклад, будівельна галузь Великобританії несе відповідальність за 32% сміттєзвалищ. Хасіф Рафій пропонує автоматизований тривимірний друк будівлі, яке ростиме паралельно з попитом на житло в місті.

Як «надрукувати» хмарочос

Ідея полягає в тому, що має бути гігантський сталевий каркас з 3D-принтером нагорі. Він зможе виготовляти контейнери на вимогу, які замінюють стандартну як кухню, ванну кімнату, туалет, кабінет, спальню.


Хол будівлі буде заповнений машинами самообслуговування, які підключені до інтерфейсу для покупки і налаштування підсистеми. Як тільки клієнт розробляє і купує модуль, він миттєво створюється та стає доступним після підключення до електромережі та обслуговуючих труб. Контейнери можуть бути для різних цілей — складські приміщення, офіси, спортзали, що оптимізує використання нерухомості. Після того, як вони перестають використовуватися, їх можна демонтувати і зберігати на складі або повертати на принтер для переробки.

Концепція хмарочоса отримала визнання на конкурсі eVolo. Спеціалісти зазначили, що ідея ідеально вписується в мінімалізм Японії.