Реклама

Ілон Маск за 4 роки хоче створити нейроінтерфейс для мозку

Čytaty latynkoju
Ілон Маск за 4 роки хоче створити нейроінтерфейс для мозку

Технологія Neuralink, яку розробляє Ілон Маск, має в першу чергу допомогти людям із серйозними травмами чи захворюваннями головного мозку. Також вона допоможе долати наслідки інсультів чи важких онкологічних захворювань. Це випадки, внаслідок яких порушено роботу центральної нервової системи.

Як компанія Маска вирішуватиме проблеми «під’єднання»

Фахівці Neuralink планують вживляти людям електроди, які допоможуть у боротьбі з хворобою. Такий продукт збираються випустити вже за 4 роки. Маск упевнений, що це реально. Раніше він вже заявляв, що допоки буде створено діючий мозковий імплант, мине не більше 5 років. Маск переконаний, що фундаментальна різниця між комп’ютерами і людьми полягає в тому, з якою швидкістю вони можуть обмінюватися даними із навколишнім середовищем та іншими учасниками. Люди здатні сприймати величезну кількість інформації візуально і на слух, але не можуть миттєво ділитися своїми думками один з одним. Саме цю проблему і треба буде вирішити технічними засобами.

Чим ще займатиметься компанія, окрім долання наслідків інсульту

Серед завдань Neuralink — створення нейроінтефейсів, які підвищать продуктивність мозку і дозволять людям спілкуватися телепатично. За словами Маска пояснив, наразі людськиймозок стискає інформацію до низької швидкості передачі даних на зразок мови або листа, але в майбутньому зможе передавати її прямо в мозок іншій людині. На створення такої технології, за розрахунками очільника Tesla, потрібно 8-9 років. Процес залежить від строків схвалення проекту владою і від результатів використання нейроінтерфейсів людьми з обмеженими можливостями. Нову компанію було створено влітку 2016 року у Каліфорнії, серед напрямків роботи — медичні дослідження