На полярному архіпелазі Шпіцберген до 2022 року побудують «Сховище судного дня» для музичних творів на випадок глобальних катаклізмів.
Це буде будівля, розташована під снігом і скелею на глибині тисячі футів — приблизно 304 метри. Для зберігання та архівування музики фахівці використовують спеціальні технології — бінарне кодування та QR-коди високої щільності, записані на міцну оптичну плівку.
Очікується, що сховище зберігатиме музичні записи протягом тисячі років. Спочатку планують зберігти музичні стилі народів світу, а потім до сховища потраплять інші жанри. Країни зможуть пропонувати композиції, які треба зберегти для нащадків.
Також згодом обіцяють додати можливість користувачам обирати, які пісні варто помістити у «Сховище судного дня».
Про сховище
У 2008 році на Шпіцбергені вже створили всесвітнє сховище насіння основних сільськогосподарських культур світу. Тунель з ними знаходиться на глибині 130 метрів. Також минулого року Github тут сховав свої програмні коди на випадок кінця світу.
Це вважається одним з найбезпечніших місць у світі завдяки своєму геополітичному розташуванню та захищеності від стихійних лих.