«Вусатий фанк» — це документальний фільм про музикантів української естради 1970-х років, ці часи також називають «золотою епохою» української поп-музики. Це робота режисера Олександра Ковша та Віталія Бардецького, музичного журналіста та колишнього менеджера гуртів «Скрябін» та «Океан Ельзи»
Стрічка розповідає про історію таких виконавців, як «Смерічка», «Світязь», «Арніка», «Кобза», «Візерунки шляхів», «Березень», «Дзвони», «Водограй» та інші.
Громадянам СРСР немає потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd — так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 1960-х: за вказівкою політбюро, в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм: замість лояльних партії музикантів, влада отримала сучасну та самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва — Вусатий Фанк!
Опис фільму
Прем’єра стрічки «Вусатий фанк» відбудеться 24 червня у кінотеатрах України. Переглянути розклад можна за посиланням.
Український фанк сьогодні
Увага до української музики 70-х років почала посилюватись три-чотири роки тому, завдяки одеському діджею C.J. Plus, який випустив кілька подкастів Ukrainian Funk, де поєднав соул та український фанк.
Одною з найкращих прикрас своєї колекції автор вважає пісню «Зоре моя вечірняя» ВІА «Водограй», текст якого базується на основі однойменного вірша Тараса Шевченка
Цінні матеріали для написання підбірки музики йому надав відомий український колекціонер Григорій Іванців, а щоби отримати записи українсько-канадської співачки Любомири Ковальчук та ВІА «Зоря», він замовив платівку з США в Україну.