🤔 Як користуватися редактором Na chasi?

 

Отже, ви вирішили створити свій перший пост на Na chasi. Вже зачекалися!

В цілому, користуватися нашим редактором не складніше, ніж будь-яким іншим. Тож ми не будемо зупинятися детально на базових функціях, лише перелічимо, що саме ви можете робити зі своїм текстом:

  • Робити текст жирним, курсивом, підкреслювати та закреслювати його
  • Заголовки чотирьох рівнів: чим менша цифра поряд з “H”, тим більший вийде заголовок
  • Списки: нумеровані та булетовані
  • Вирівнювання за лівим і правим краями та по центру
  • Вставка посилань та картинок
  • Використання шорткодів (про них детальніше нижче)

🤓 Що таке шорткоди?

Шорткоди — це шаблони елементів форматування, які дозволяють оформити текст яскравіше. Наприклад, якщо ви хочете красиво виділити чиюсь цитату, скористайтеся відповідним шорткодом, введіть текст цитати, ім’я та посаду (чи статус) автора, і вона виглядатиме ось так:

Водночас у чернетці поста код цитати виглядатиме ось так:

Не лякайтеся, так і має бути. Згодом ми зробимо так, щоб текст у редакторі виглядав так само як і при публікації.

Шорткоди «Повноширинна картинка» та «Повноширинне відео» дозволяють вставити відповідно картинку чи відео, які масштабуються на весь екран. Подивіться як це красиво виглядає на прикладі цього матеріалу.

«Фонова підкладка» допоможе виділити певні частини вашого тексту, на які ви б хотіли звернути увагу читача або красиво оформити вставки за контекстом. Наприклад, ви розповідаєте про те як людство колонізуватиме інші планети, і в контексті хочете нагадати читачам, хто такий Ілон Маск: зробіть це за допомогою фонової підкладки, щоб всім було зручніше вирізнити пояснення від основного тексту матеріалу.

✍🏻 Як правильно опублікувати (або надіслати на модерацію) пост?

Напишіть заголовок: робіть його лаконічним, але водночас з нього має бути зрозуміло, про що в цілому буде новина. Уникайте клікбейту: заголовків, які перебільшують чи викривлюють зміст тексту заради того, щоб шокувати читача і змусити його клікнути на нього. Воно того не варте.

Додайте на початку заголовка емодзі. Це давня традиція Na chasi. Якщо ваш пост потрапить у «Популярне», редакція все одно зробить це за вас, але краще, щоб іконка вже була — навіщо втрачати можливість її вибору? 🤪

Обкладинку завантажувати необов’язково, але краще це робити. Намагайтеся використовувати лише ті картинки, які не порушують нічиї авторські права. Для цього є чудовий unsplash.com. Ще один хороший вихід — робити скріншоти з фільмів, трейлерів чи записів геймплею на ютубі тощо.

Все! Виберіть рубрику і натисніть «Опублікувати» або «На модерацію», якщо ви приєдналися до нас нещодавно. У другому випадку пост спочатку потрапить до редакції, яка подивиться його і якщо все ок, опублікує.

 

Удачі та побачимось на головній сторінці! 😉