Реклама

Розкриття потенціалу криптоіндустрії на Binance Super MeetUp у Львові: Основні Висновки

Čytaty latynkoju
Розкриття потенціалу криптоіндустрії на Binance Super MeetUp у Львові: Основні Висновки
  1. Головна
  2. Крипто
  3. Розкриття потенціалу криптоіндустрії на Binance Super MeetUp у Львові: Основні Висновки
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Попри глобальні виклики, криптовалютний сектор в Україні продовжує зростати. Binance — провідна світова блокчейн-екосистема та постачальник криптовалютної інфраструктури, зібрала криптоспільноту на офлайн події Super MeetUp у Львові 24 листопада, щоб обговорити найактуальніші тенденції та перспективи ринку.

Повномасштабне вторгнення дало позитивний поштовх індустрії криптовалют, українці активно використовують криптовалюти для благодійності, переказів рідним за кордон.  Кількість користувачів Binance в країні виросла на 26%, а глобально компанія розглядає Україну як стратегічний ринок та протягом трьох років розраховує залучити 10 млн українців — тобто всіх користувачів Інтернету.

На заході у Львові Кирило Хом’яков, генеральний менеджер Binance в CEE та Центральній Азії, представив нові продукти компанії на українському ринку, включаючи сервіс копітрейдингу, криптокартку CardB та криптогаманець Web3 Wallet, підкреслюючи роль України як стратегічного ринку.

За словами Хом’якова, домінуючими криптоактивами в Україні є Tether (USDT) з часткою –  22,91%, Bitcoin (BTC) – 19,41%, Binance Coin (BNB) з 18,24% та Ethereum (ETH) – 10,91%, що демонструє різноманітність інтересів місцевих інвесторів. Він також зазначив, що близько половини користувачів в Україні зберігають від 1% до 20% своїх фінансів у криптовалюті, і лише 2,5% зберігають 100%.

Євгеній Панченко з Управління Кіберполіції України розкрив статистику та типові схеми шахрайств у криптовалютному секторі, з акцентом на важливість боротьби з кіберзлочинністю, представивши інструменти для боротьби з ними, включно з ботом StopFraud, що дозволяє перевірити номер телефону, банківську картку або IBAN щодо пов’язаних фактів шахрайства та соціальною кампанією “STOPRUSSIACHANEL | MRIYA”, яка навчає людей, як не стати жертвами шахраїв та допомагає у боротьбі з пропагандою.

За 2023 рік до правоохоронних органів України надійшло понад 1500 заяв, пов’язаних із злочинами у сфері криптовалют. У більшості випадків зловмисники використовують цифрові активи для відмивання злочинних доходів та торгівлі нелегальними товарами у даркнеті. За словами Євгенія Панченка, до цих кейсів увійшли як безпосередні факти обману інвесторів, так і повідомлення від свідків подібних правопорушень.

Майбутні зміни у законодавстві та податковій сфері стали предметом обговорення панельної дискусії на Binance Super MeetUp. В ролі спікерів взяли участь: Юрій Бойко – член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Олексій Жмеренецький, народний депутат ВР, голова МФО Blockchain4Ukraine та Данило Бекеньов – співзасновник Peterson Trade. Модератором панелі виступив Кирило Хом’яков.

7 листопада у Верховній Раді зареєстрували “Закон про віртуальні активи”. Юрій Бойко акцентував увагу панельної дискусії на тому, що закон вступить в силу лише після змін в податковому кодексі і вбачає майбутнє українського регулювання в європейському баченні та імплементації MiCА. 

“27 країн обрали МІСА, ми будемо частиною Європи, а значить 28-ю країною в цьому правовому виборі. МіСА створювалася 4 роки, близько 300 сторінок. Регулювання крипти не дорівнює регулювання фінансового ринку. МіСА – це чітка класифікація, в МіСА відсутнє NFT, але воно буде присутнє в українському законодавстві. Токени, дефініція послуг (обмін, трейдинг, консалтинг), поверхневі вимоги: публічні пропозиції токенів – ти створюєш білу книгу та публікуєш її, на базі якої працюєш далі. Будуть створені 10 видів послуг на віртуальні активи, встановлені правила щодо публічності ведення активів (біла книга) разом з НБУ.”, говорить Юрій Бойко.

Олексій Жмеренецький переконаний, що “крипторинок в тіні” та потрібен перехідний етап.

“Запровадження єдиного податку може стати шоком та стане перешкодою для виходу в регульований ринок. Мало ілюзій, що от ми запровадили податкові ставки і усі криптани несуть 18%”, зазначає спікер. “Люди не довіряють державі, логіка поетапного введення оподаткування на кшталт ФОПів, може бути позитивно сприйнята криптоспільнотою. Поступовий перехід на загальну ставку. Україна ще не член ЄС, а передбачене в MiCA регулювання складніше. У поточних умовах, коли в Україні немає великого крипторинку і капіталу на ньому, імплементація жорстких вимог зробить нашу країну менш конкурентоспроможною», — пояснив Жмеренецький.

З цією метою робоча група планує підготувати усереднений варіант законодавчого регулювання, щоб досягти компромісу між пропозиціями НКЦПФР і Мінцифри. Також у ньому будуть враховані побажання FATF і Єврокомісії.

«За оптимістичного розкладу текст буде готовий до кінця весни, а потім можна буде за місяць-півтора все це ухвалити», — додав Олексій Жмеренецький.

На запитання аудиторії чи буде єдиний податок на крипту та чи буде класифікація для інвесторів, КВЕДи для ФОПів, відповідав Юрій Бойко: “Не буде. Діятиме принцип інвестиційного прибутку. Різниця придбаного та проданого, прибуток оподатковуватиметься по загальній ставці. Приймати відсоткову ставку буде ВРУ. Немає різниці, інвестор ти чи ні, є податок на прибуток. В законопроекті не було пільг для ФОПів та не було бачення, що ФОПи зможуть торгувати.

Попри посилення контролю з боку регулюючих органів та загальної макроекономічної невизначеності, індустрія загалом демонструє зростання та стійкість, завершуючи рік із позитивними результатами. Біткоїн демонструє річний ATH, зростає кількість біткоїн-мільйонерів (+237%), фонди подають заявки на створення спотових ETF. 

На MeetUp також виступили:

  • Ребрина Петро, засновник Peterson Trade, який ознайомив присутніх з особливостями day trading та скальпінгу.
  • Антон Дзюба, співзасновник DOUBLETOP, який наголосив на перспективах DeFi.
  • Олександр, Марко та Юрій із Shark Trade поділилися своїми думками щодо ринку криптовалют та ключових факторів успіху в цій сфері.
  • Богдан Варщук – технічний директор CardB з презентацією CardB як інструменту, який допоможе подолати бар’єр між традиційними банківськими операціями та цифровими валютами.

Загалом, Binance Super MeetUp у Львові відзначився активним обговоренням перспектив та викликів криптовалютної індустрії в Україні, демонструючи її зростання та потенціал на світовому рівні.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...