Крипта – зараз чудовий спосіб зберігання грошей. Не дивно, що в усьому світі поспішають запровадити законодавство та нормативні акти, щоб дозволити та полегшити компаніям проведення різного роду первинних пропозицій (ICO, IDO, IEO) або випуск токенів. Це все ще ще досить нова технологія, але вона вже продемонструвала свій потенціал фундаментально змінити глобальну фінансову систему. Проте виникає питання: а як вивести зароблені на крипті кошти?
Чому обмін криптовалют в Україні є актуальним у 2023 році?
Україна – це один з найважливіших криптоцентрів світу, оскільки цей ринок активно розвивається та процвітає на теренах нашої держави. З лютого 2022 року всі операції з віртуальними валютами в Україні є легальними, оскільки Верховна Рада ухвалила та затвердила відповідний закон. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну криптани задонатили феноменальну суму цифрових валют на різноманітні потреби нашої держави. За даними аналітичної компанії Crystal Blockchain, загальна сума пожертвувань Україні в криптовалютах перевищила $187 млн. Тож перекази та обміни криптовалют для українців актуальні як ніколи.
Способи обміну USDT
У зв’язку з початком війни значна кількість українців вирішила убезпечити свій капітал шляхом переведення гривень в долари. Проте у банківських установах є певні обмеження купівлі валюти, тому користувачі купували криптовалюту USDT за гривні для зберігання або виведення у долари.
Обмінники криптовалют
Криптообмінник – це платформа, на якій можна купувати та продавати криптовалюту. Виникає питання: а яка різниця між криптобіржею і криптообміником? Обмінники використовують актуальний курс, а також проводять транзакції значно швидше, ніж біржі. У свою чергу біржі є набагато більш комплексними платформами, торгівля на яких вимагає певної кваліфікації. Разом з тим, якщо ви вмієте торгувати на біржі, то вигоди від обміну там криптовалют можуть бути більшими. Такі платформи є легальними в Україні, проте важливо перевіряти будь-який обмінник та біржу на доброчесність та репутацію.
Криптогаманець у Telegram Any.Cash також дозволяє отримати швидкий доступ до операцій обміну. Всього за кілька кліків ви можете вивести крипту на картку. Для цього потрібно конвертувати криптовалюту в гривні, а потім надіслати на свою банківську картку. Також ви можете згенерувати адреси для приймання криптовалюти з автоконвертацією в потрібну вам валюту. Автоматична конвертація буде здійснена в момент зарахування коштів. Увесь процес займає буквально пару хвилин.
Гаманець надає доступ до історії ваших транзакцій, живу підтримка, яка допоможе вирішити проблеми, низькі комісії. Крім того, він пропонує партнерську програму, завдяки якій ви отримуватимете прибуток з операцій користувачів, залучених власне вами (реферали 1-го рівня), а також з операцій користувачів, залучених вашими рефералами (реферали 2-го рівня). Тож Any.Cash – це must-have для кожного українця-криптана.
Детально про telegram-гаманець Any.Cash та як поповнити гаманець, обміняти та переказати кошти читайте за посиланням.
Криптобіржі
Криптобіржа – це платформа, де можна купувати та продавати крипту. Ви можете обмінювати одні монети на інші або купувати їх в обмін на фіатні, тобто реальні, гроші.
Зазвичай цей процес відбувається так:
- Маючи криптовалюту на особистому гаманці, переказуєте її на біржу — вона виділяє кожному користувачеві біржевий гаманець для зарахування коштів. Зверніть увагу, що після переказу криптовалюти на біржу, ви втрачаєте над нею повний контроль і довіряєте механізмам безпеки відповідної біржі
- Далі потрібно створити ордер на продаж криптовалюти — найчастіше це або лімітний ордер (коли ви виставляєте межі курсу, за які готові продати криптовалюту, і алгоритм чекає відповідної ринкової ситуації для угоди) або ринковий (це найшвидший ордер — ви продаєте криптовалюту за актуальною на момент угоди ціною на ринку)
- Після цього ви можете вивести фіатні кошти на банківську картку за допомогою тих способів, які пропонує відповідна біржа
Багато бірж стягують комісію за виведення монет зі своєї платформи. Тобто операція переміщення криптовалюти в захищений сторонній гаманець або на іншу біржу коштуватиме вам певної суми. Комісія за зняття зазвичай залежить від криптовалюти. Якщо ви плануєте перемістити свій актив з біржі, вам слід вибрати платформу, яка дозволяє зняти певну суму без комісії.
P2P обмін
Криптообмін P2P відбувається на спеціальних платформах, де користувачі можуть приватно обмінюватися криптовалютами між собою без використання посередника. Звісно, такий спосіб має переваги у вигляді впливу на ціноутворення та самостійний вибір покупця чи продавця, але також варто пам’ятати про ризики через відсутність посередника. Розглянемо детальніше, які плюси та мінуси P2P.
Переваги:
- Безпека: системи умовного депонування захищають усіх, хто бере участь у торгівлі. Тобто, платформи блокують кошти та переказують їх тільки після моменту, коли обидві сторони виконають умови угоди. Завдяки цьому, ви можете не турбуватися, адже якщо одна зі сторін не відправить криптовалюту чи фіатні кошти протягом певного терміну, то ваші гроші за цю угоду повернуться на ваш гаманець.
- Нижчі комісії: деякі платформи P2P не беруть комісії взагалі, проте навіть ті, які стягують, встановлюють її нижчою, ніж комісія на біржі.
- Доступність: вам не потрібен банківський рахунок, щоб купувати криптовалюту на P2P-біржі. Для здійснення торгів більшості з цих платформ потрібен лише доступ до Інтернету та смартфон.
Недоліки:
- Швидкість: на платформі P2P угода може зайняти більше часу, оскільки це прямий обмін — вам потрібно чекати на рішення іншої сторони, яка може затягувати процес або взагалі передумати та відмовитися.
- Ліквідність: P2P-платформи мають нижчу ліквідність, ніж централізовані біржі, тож зазвичай трейдери з великими угодами надають перевагу роботі на стандартній біржі.
Криптомати та офлайн-обмін
Існують альтернативні способи виведення криптовалют в Україні.
- Криптомат – пристрій подібний до банкомата, в якому можна придбати та продати певні криптовалюти (біткоїн, ефір, лайткоїн, USDT). В криптоматах можна обміняти крипту на фіатну валюту. Проте потрібно зачекати, щоб відправлені вами кошти дійшли до отримувача. Час проведення операції (10-30 хв) можна обрати, але чим швидше пройде транзакція, тим більшу комісію вам доведеться заплатити. Такий тип обміну є анонімним, проте має грошові обмеження від 1 000 до 29 999 гривень, в залежності від місця розташування. Також криптомати вимагають оплати високих комісій.
- Офлайн-обмін – це угода за готівку під час зустрічі вживу. Ви перераховуєте домовлену суму у вигляді криптовалюти отримувачу, а він віддає вам кошти. З такими операціями варто бути дуже обачними, оскільки можна потрапити на шахрая. Цей спосіб не є надійним.
Висновок
З розвитком блокчейн-індустрії зручність обміну криптовалют на фіат і навпаки лише покращується. Сьогодні ринок пропонує різноманіття таких способів: ви можете скористатися як складними, але потенційно прибутковими способами на кшталт криптовалютних бірж або надати перевагу швидкості, зручності та надійності вбудованих засобів у криптогаманцях, як от у Any.Cash. В будь-якому разі, сьогодні цей процес простий як ніколи раніше, і це ще один аргумент на користь подальшого пізнання криптоіндустрії.