Криптовалюта — це чудовий спосіб для зберігання грошей, особливо якщо казати про стейблкоїни. Тим більше, у наш час, коли тримати заощадження на депозиті у банку ризиковано через високу інфляцію та девальвацію гривні. Тим часом криптовалюта проходить повну легалізацію в Україні та в усьому світі.
Зберігати криптовалюту та здійснювати платежі можна за допомогою криптовалютного гаманця. Існують різноманітні криптокоїни, у кожного з яких свої переваги та недоліки. Сьогодні ми детально розглянемо поняття біткоїн, стейблкоїн та альткоїн.
Що таке біткоїн?
Це перша криптовалюта, а точніше — децентралізована цифрова платіжна система з відкритим вихідним кодом.
На відміну від звичних («фіатних») валют біткоїн не контролюється центральним банком. Система біткоїна складається з багатьох компʼютерів, які розкидані по всій планеті, саме тому вона є самодостатньою і дуже стійкою. Анонс цієї криптовалюти відбувся у 2008 році, а через рік, у 2009, запустилася сама система. Кожен може користуватись BTC: отримувати чи відправляти комусь.
До речі, цікавий факт, але ніхто достеменно не знає автора цієї «концепції». Біткоїн розробила людина під псевдонімом Сатоши Накамото, але чи це одна особа, чи група людей — невідомо. Проте тепер завдяки йому/їм ми можемо використовувати цінну криптовалюту.
А у чому ж цінність, запитаєте ви? Біткоїн — децентралізований та безпечний. Його головною перевагою є надійність в тому сенсі, що він не підпорядковується певному централізованому органу і не залежить від економіки якоїсь конкретної країни. Це хороший варіант для збереження ваших коштів завдяки своїй доступності та легкій конвертації у інші криптовалюти або у фіатні гроші. Переказувати кошти з криптовалютного гаманця можна у будь-яку країну та в будь-який час за лічені хвилини — на відміну від багатьох видів банківських платежів.
Ризики вкладання грошей у біткоїн також існують. Сама концепція криптовалюти є інноваційною, тому врахувати всі ризики досить складно.

Суттєвим недоліком біткоїна експерти зазначають волатильність ринку. Ринок криптовалют знаходиться на стадії активного розвитку й досі не віднайшов балансів. Тому навіть методи технічного аналізу, які застосовують до біткоїна, не завжди можуть дати достатньо точні прогнози курсу.
Висока ціна помилки. Транзакції біткоїна є незворотними. Якщо ви помилилися номером отримувача або втратили доступ до свого гаманця і вашу криптовалюту вкрали, повернути кошти назад буде вкрай складно. Тож потрібно звертати підвищену увагу на всі ваші дії з криптовалютами.
Законодавство багатьох країн досі не визначилося зі статусом криптовалют, тож часом доведеться оперувати у «сірій зоні», що ускладнює захист прав інвесторів та власників криптовалюти. Разом з тим, варто зазначити, що все більше країн (включно з Україною) визначаються з правовим статусом криптовалют та починають регулювати їхній обіг.
Поняття стейблкоїна
Криптоактив стейблкоїн тісно повʼязаний з іншими активами, які мають стабільну ціну. Ринок криптовалют періодично робить великі стрибки у цінах, але стейблкоїнам це не загрожує.
Працює стейблкоїн дуже просто: його емітент зберігає фіатну валюту, наприклад, долар США, у резерві. Користувач може конвертувати стейблкоїн у фіат (або навпаки), притримуючись фіксованого курсу.
Існують три види стейблкоїнів:
- забезпечені фіатом, як-от USDT (зберігають фіатні резерви для того, щоб їх можна було обміняти на стейблкоїни);
- криптозабезпечені, такі як DAI (контролюють надмірне забезпечення токенів, щоб розрахувати волатильність цін на криптовалюту);
- алгоритмічні (контролюють токени без необхідності резервів).

Плюси та мінуси стейблкоїнів
Стейблкоїни мають багато плюсів. Серед них:
- Використання для щоденних платежів (саме завдяки чіткій привʼязці до активів вони є також надійним засобом для використання);
- Базуються на блокчейні, тому їх можна надсилати будь-кому через криптогаманець;
- Використовуються інвесторами для хеджування своїх портфелів, які будуть стійкими до коливання ринкових цін.
Звичайно, потенціал таких криптоактивів великий, але й недоліки дають про себе знати.
- Не всі стейблкойни здатні забезпечити прив’язку до фіатної валюти — відомі випадки, коли курс коливався суттєво, призводячи до певних збитків;
- Відсутність прозорості у емісії — зокрема, щодо деяких стейблкоїнів є сумніви у достатності резервів, які їх забезпечують;
- Прискіплива увага до таких монет з боку держави, зокрема — центральних банків фіатних валют забезпечення.
Що таке альткоїн?
Перейдемо до іншого виду криптовалют — альткоїнів. Це активи, створені пізніше за біткоїн. На 2022 рік їхня частка на крипторинку досягла 40% за одними даними, згідно інших — цілих 60%. Багато з них є форками (від англійської «fork», тобто виделка, відгалуження) від біткоїна — в таких випадких основу розробники нової крипти брали програмний код від BTC та вносили у нього певні зміни. Приклад: Bitcoin Cash та Bitcoin Gold. Також значна кількість альткоїнів — це абсолютно нові криптовалюти, які не мають нічого спільного з біткоїном. Важливо також сказати, що стейблкоїн є підвидом альткоїна.

Більшість альткоїнів використовують механізм proof-of-stake (метод захисту у криптовалютних транзакцій), який перевіряє обліковий запис із більшим балансом монет на рахунку) на відміну від біткоїна, який використовує proof-of-work (метод захисту, де перевіряється виконання певної обчислювальної задачі). Основними перевагами PoS над PoW є енергоефективність та швидкість.
Альткоїни функціональні та унікальні. До прикладу, є такі функції, як: створення ліцензування чи обробка транзакцій за лічені секунди. Завдяки великій кількості таких криптовалют інвестори можуть обирати ту, яка найбільше підходить їм за ціною.
На жаль, їхній недолік у недостатньому впливу на ринку, оскільки домінує саме біткоїн. Від цього залежить їх вартість. Також не скрізь можна розрахуватись альткоїнами, на відміну від їхніх альтернатив. І третій недолік — недостатня розвиненість. Через цю причину не всі альткоїни можуть підлягати децентралізації. Вони контролюються виключно своїми творцями. Можливість шахрайства в індустрії також наразі залишається високою.
У яких монетах краще зберігати кошти?
Криптоінвестори та трейдери повинні керуватись власними стратегіями та знаннями. На цей момент найбільш безпечною та надійною монетою серед усіх криптовалют є біткоїн — недарма його називають «цифровим золотом». Гарантії не дасть жоден актив, проте саме Bitcoin є тією цифровою формою грошей, монети якої варті уваги завдяки усім перевагам на крипторинку. Ви можете не тільки тримати активи, а й в будь-який момент продати чи використати для оплати у тих місцях, де це можливо.
Якщо ви розглядаєте вкладання у крипту не з боку інвестицій, а радше збереження існуючих активів, то слід звернути увагу на стейблкоїни, забезпечені фіатною валютою. На думку експертів, то найбільш стабільним є USDT, або Tether. Це перший та найпопулярніший стейблкоїн, який займає 3 місце з капіталізації ринку, поступаючись лише Біткоїну та Ethereum. USDT підкріплений золотом, традиційною валютою та грошовими еквівалентами.
Багато хто притримується принципів диверсифікації доходів, тобто зберігає у різних монетах: більшу частину фіксувати у біткоїнах та стейблкоїнах, а також залишати невелику частину на різноманітні алькоїни.
Метавсесвіт можна вважати відносно новим, прогресивним та перспективним. Його унікальність в доступності. Незалежно від статі, віку та професії кожен може стати його частиною та змінювати своє майбутнє. Тому не слід зволікати та відкладати своє занурення у цифрові крипотехнології; впевнено починайте примножувати свої знання.
Де зберігати криптовалюту?
Зберігати USDT, біткоїн та інші альткоїни зручно у криптогаманцях. Зручним у використанні зі швидким проведенням транзакцій є telegram-гаманець Any.Cash.
Any.Cash підтримує зберігання фіатної валюти (долар США, євро, українська гривня, казахстанський тенге), криптовалюту (стейблкоїн USDT у мережі TRC20, ERC20 та монети в нативних мережах BTC, ETH, LTC, TRX). За його допомогою ви не тільки можете керувати своїми криптоактивами (купувати, зберігати, обмінювати), а й за кілька кліків надсилати кошти іншим людям, які тримають криптовалюту, що дуже зручно. Перекази між користувачами безкоштовні.
До того ж гаманець дозволяє виводити гривні на картку з комісією 0%, а також доступні банківські перекази в EUR з мінімальною комісією 0% + 5 EUR.
Детально про telegram-гаманець Any.Cash та як поповнити гаманець, обміняти та переказати кошти читайте за посиланням.