Реклама

Біржа не дала торгувати в бажаний час? Чому так і чи можна підстрахуватися – пояснює експерт WhiteBIT

Čytaty latynkoju
Біржа не дала торгувати в бажаний час? Чому так і чи можна підстрахуватися – пояснює експерт WhiteBIT
  1. Головна
  2. Крипто
  3. Біржа не дала торгувати в бажаний час? Чому так і чи можна підстрахуватися – пояснює експерт WhiteBIT
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

На минулому тижні біткоїн усього лише за годину впав на 16%. В результаті більшість топових бірж на якийсь час припиняли роботу, а сотні тисяч трейдерів через це втратили гроші на ліквідаціях. Чому платформи не можуть впоратися із волатильністю та чи можна трейдеру підстрахувати себе від втрат? Ми звернулися з цими питаннями до експерта біржі криптовалют WhiteBIT, яка не обмежувала торгові можливості своїх клієнтів у ці години.

Що сталося та які збитки?

 

Вчора лише за одну годину, з 17:00 до 18:00, біткоїн обвалився на 16%. За даними Coin Market Cap, вартість BTC падала з $50,7 тис. до $42,8 тис. за одну монету.

 

Під час такої високої волатильності ряд популярних криптовалютних бірж тимчасово обмежили можливості своїх користувачів. Юзери не мали доступу до торгівлі, депозитів і виведення коштів. Більш того, мав місце каскад ліквідацій торговельних позицій.

 

За інформацією bybt, за добу під ліквідацію потрапили близько 380 тисяч трейдерів. В цілому, збитки клієнтів криптовалютних бірж у зв’язку з цим склали $3,68 млрд (довгі позиції – $3,41 млрд, шорт-позиції – $271,4 млн).

Хто винен і чи можливо підстрахуватися?

За словами експерта біржі криптовалют WhiteBIT, причиною, через яку торговельні платформи “лягли”, стала нездатність цих платформ забезпечити необхідну продуктивність процесу зведення заявок та обробки угод (matching engine – прим. ред).

 

“При розміщенні ордерів на біржах використовується обмежений ресурс: продуктивність matching engine. Якщо торговельна платформа може обробляти 10 тис. ордерів у секунду, а вже оброблено 9 999, то залишається тільки один слот. Аліса хоче купити BTC, Боб хоче оновити свій ордер на продаж ETH, але є місце тільки для одного.

 

Крім клієнтів у бірж, на яких доступна маржинальна торгівля, присутній ще один агент, який може розміщувати ордери – це risk engine. Будь-який risk engine як страховка повинен мати механізм примусового закриття (ліквідації) маржинальних позицій шляхом розміщення market або limit ордерів. Коли на ринку відбувається сплеск волатильності та запускається механізм примусового закриття збиткових маржинальних позицій, може статися так звана каскадна ліквідація, що призводить до істотного зростання навантаження на matching engine”, – пояснює експерт.

Чи є ліки?

 

За словами фахівця, треба мати за правило, що на криптовалютному ринку прибуток однієї групи гравців формується зі збитків іншої групи гравців. І єдине, що може зробити трейдер в ситуації, подібної до тієї, що склалася, – завчасно враховувати подібні зльоти волатильності в своїй торговельній стратегії:

 

“Торгова стратегія має враховувати ситуації, коли біржа може тимчасово припинити приймати ваші ордери з тих чи інших причин”, – додав експерт.

 

Довідка: криптовалютна біржа WhiteBIT працює із клієнтами з 2018 року. На цю мить вона входить у світові топи по добовому обсягу торгів і відвідуваності.

 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...