Реклама

🔗 Ера криптовалют: чи означає це кінець паперових грошей? 

Більшість експертів вважають, що біткоїн сьогодні недооцінений, але очікуєтся, що до 2050 року біткоїн на фінансових ринках обжене звичайні гроші.
Čytaty latynkoju
🔗 Ера криптовалют: чи означає це кінець паперових грошей? 
  1. Головна
  2. Крипто
  3. 🔗 Ера криптовалют: чи означає це кінець паперових грошей? 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Більшість експертів вважають, що біткоїн сьогодні недооцінений, але очікуєтся, що до 2050 року біткоїн на фінансових ринках обжене звичайні гроші.

Цифрові валюти центрального банку

Після того, як з’явилися криптовалюта, багато експертів і центробанки світу задалися ідеєю створити емісійні центри з метою модернізації грошового обігу. Так з’явилися CBDC. Цифрова валюта центрального банку або CBDC являє собою цифрову форму фіатної валюти, яка встановлена ​​державним регулятором як гроші. CBDC випускаються державою й оголошуються законним платіжним засобом уряду. З технічної точки зору це база даних, яка контролюється державою. Підхід до таких валют відрізняється в залежності від країни-емітента. Деякі види можуть бути просто централізованою базою даних або засновані на блокчейні, технології розподіленого реєстру (DLT). Ті, які засновані на блокчейні, будуть використовувати токен для подання цифрової форми фіатної валюти. До переваг цифрових валют для центрального банку можна віднести:

  • Підвищення надійності та безпеки платежів через розвиток кіберзлочинності.
  • Мінімізація трансакційних витрат і поліпшення адресності транскордонних платежів.
  • Підвищення фінансової доступності.
  • Технічний прогрес, який здатний виконати капітальний ремонт в грошовій системі.
  • Спроба обмежити при проведенні взаєморозрахунків мало регульовані та конкурентні можливості різних платіжних систем, таких як WeChat Pay.

Існують також гібридні цифрові валюти – щось середнє між непрямими (синтетичними) і прямими (оптовими) CBDC. При цьому обробку платежів виконують посередники, а сама криптовалюта є платіжною вимогою для центрального банку.

Не дивлячись на те, що багато CBDC створювалися людьми, які надихалися криптовалютами типу біткоїн, вони з ними абсолютно різні. Криптовалюти не мають кордонів, а цифрові валюти центрального банку належать певній держави. Багато центральних банків розглядають або навіть активно експериментують з перевіркою концепції CBDC. Наприклад, Європейський центральний банк (ЄЦБ) у жовтні 2020 опублікував звіт з пропозицією ввести цифрові євро і оцінити переваги такої валюти. Китай також працює над проєктом під назвою DC / EP. Випробування цифрового юаня проходять в різних містах.

Гіпербіткойнізація

Кожен з тих, хто інвестував в криптовалюту біткоїн, хоче бачити високу ставку на неї. Але на даній стадії розвитку крипторинку необхідно проявляти обережність з дуже завищеними прогнозами цін. Компанія Finder провела опитування в області фінансових технологій, і його результати підтверджують, що очікується зростання біткоїну. Ціна криптогрошей може вирости до кінця 2021 року до 66 тисяч дол., до кінця 2025 — до 318 тис. дол.

Гіпербіткойнізація — витіснення класичних фіатних валют біткоїном, як домінантною формою світових фінансів. Відповідно до такої теорії світ відкине паперові гроші та прийме біткоїни. Сам термін був введений у 2014 році Деніел Кравіш. На його думку, гіпербіткоінізація відбудеться саме тому, що біткоїни за своїми пріоритетами краще паперових грошей. Настане час, коли люди почнуть бігти від «поганої» національної валюти до біткоїнів, тоді національна валюта може впасти.

З часу публікації статті Кравіша про гіпербіткоінізацію у 2014 році пройшло понад шість років. Як бачимо, ціна біткойнів зросла, проте ознаки глобального перевороту поки знайти складно. Купити біткойн бажають багато людей, проте нема тих, хто користується біткоїнами примусово. Люди як купували, так і купують все за допомогою банкнот або карт. Гіпербіткойнізація може привести до масового перевищення цільового рівня, яке центральні банки вже будуть не здатні зупинити.

Багато світових компаній використовують їх для проведення внутрішніх операцій, що в кілька разів збільшує торговий оборот фінансів, які легко перетворити у звичайні гроші. Якісні зміни ринку впливають на нього позитивно і ведуть до зростання, тому майбутнє за криптовалютою, залишилося тільки вибрати відповідну.

2021 рік стане початком нового етапу, який буде вирішальним з широкого кола криптовалютних питань. Для переходу на наступний рівень глобального визнання необхідний вихід з «сірої зони» та легалізація цифрових грошей в ключових секторах економіки.

Конкуренція біткоїну буде постійно зростати. У списку їх основних конкурентів і ефіріум, який відкриває функціональні можливості смартконтрактів, і лайткоїн з високою пропускною здатністю і спрощеним алгоритмом роботи. Також не залишаються без уваги такі криптовалюти, як Tether, Ripple і Bitcoin Cash, представлені на Paybis.

A combination of both

Теза про гіпербіткоінізаціі — одна з версій майбутнього для біткоїна. Наприклад, Нуріель Рубіні зробив ставку на падіння біткоїну. Інші вважають, що повинні бути тільки криптовалюти, а треті прогнозують, що має бути а combination of both, іншими словами, поєднання двох видів, і звичайних, і цифрових.

Теорія оптимістичного співіснування передбачає, що біткоїни повинні процвітати паралельно з доларом. У біткоїнів є реальна вартість, багато хто готовий віддати величезні гроші за них або використовувати як оплату за послуги, товари.

Є ще одна цікава версія – версія про цифрове золото. Згідно з таким твердженням, криптогроші конкурують не з паперовими грошима, а з золотом, яке завжди використовується як основний засіб для заощадження.

Біткоїни нагадують азартні фінансові гри, а їх популярність зобов’язана диким змінам в ціні. Саме через зміни курсу криптовалюта, а також сумнівів багатьох людей, їм складно конкурувати в якості платіжного засобу зі звичайними валютами. Власники цифрових грошей Bitcoin можуть здійснювати різні операції без обмежень — незалежно від призначення, суми платежу, місця розташування користувача. Висока популярність криптовалюти сприяла тому, що хедж-фонди і великі компанії почали активно ними цікавитися. Біткоїн купили Fidelity, MicroStrategy, PayPal, Tesla та інші великі компанії.

Висновки

Прихильники гіпербіткоінізаціі підтвердять, що ще рано судити про життя біткоїнів в майбутньому. Криптовалюти занадто молоді, тому треба дати їм час для зростання. Можливо, ми коли-небудь побачимо гіпербіткоінізацію. Однак коли довго кажуть, що зараз «занадто рано» для чогось, цілком можливо що це означає «ніколи». У будь-якому випадку, популярність і конкуренція біткоїну зростає, і в недалекому майбутньому нас чекають зміни.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...