Сфера криптовалют продовжує стрімко розвиватися — не останню роль у цьому грає і найпопулярніша біржа цифрових активів Binance. У вересні 2019 року найбільша криптоплатформа світу заявила про запуск свого нового функціоналу — Binance Futures, що є платформою для торгівлі ф’ючерсами на біткоїн та інші криптовалюти.
У той час коли традиційне поняття ф’ючерсів існує вже багато років, торгівля цими активами на ринку криптовалют все ще викликає безліч питань. Сьогодні ми розглянемо специфіку роботи із криптоф’ючерсами на прикладі найбільш відомої криптовалютної біржі світу.
Що потрібно знати про ф’ючерси на криптовалюту?
Криптовалютні ф’ючерси — це контракт на придбання криптовалюти у майбутньому за певною ціною та у певний час. Тобто, якщо ви укладаєте такий контракт, то зобов’язуєтесь продати іншій стороні актив за даною ціною незалежно від того, чи змінюється її вартість на ринку.
Ф’ючерси можуть використовуватися як для придбання самого активу, так і для заробітку на біржових спекуляціях. Існує два види таких угод: перший передбачає, що ви продаєте актив за раніше встановленою ціною, що прописана у договорі. Інший тип ф’ючерсів передбачає отримання різниці в ціні криптовалюти.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Уявімо, що ви укладаєте контракт на придбання біткоїн-ф’ючерса за $10 000. У день Х його ціна зростає на $200 — тому ваш продавець отримує за контрактом $10200. Якщо ж ціна, навпаки, впала на $200 — ви купуєте BTC за $9800 відповідно.
Іноді для використання ф’ючерсних пропозицій вам може знадобитися кредитне плече. Воно дозволяє використовувати для угоди не свої кошти, а капітал біржі. Наприклад, для придбання біткоїну вам потрібні тисячі доларів — якщо такої суми немає, біржа може покрити частину витрат на ф’ючерс.
Розмір кредитного плеча визначає, у скільки разів біржа може примножити ваш капітал — наприклад, якщо для угоди у вас є лише сто доларів, і ви берете кредитне плече розміром 75х, то для ф’ючерсної угоди ви отримаєте 7500 доларів.
Що таке Binance Futures?
Криптовалютна платформа Binance має безліч функціоналів, серед яких — Binance Futures. Цей сервіс пропонує безстрокові ф’ючерсні контракти із найбільш ліквідними криптовалютами. Кількість торгових пар, для яких доступне використання цієї функції — 24.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Binance пропонує найбільший відсоток кредитного плеча серед усіх криптовалютних бірж — максимально можна отримати до 125х для торгових пар з біткоїном. Крім того, Binance стала першою криптовалютною біржею, що ввела функціонал продажі ф’ючерсів. Згідно з офіційним сайтом, 9 березня 2020 року було встановлено рекорд за денним об’ємом торгів — 5 млрд доларів.
Як торгувати з Binance Futures?
Binance Futures пропонує шість видів ф’ючерсних ордерів. Розглянемо кожні з них:
Лімітний ордер. Це угода на купівлю чи продаж криптовалюти за певною фіксованою ціною. У такому випадку угоду буде виконано тільки коли ціна на криптовалюту знизиться або підвищиться до вказаної вартості та навіть вище (це і є «ліміт»).
Ринковий ордер. Це миттєві угоди, які укладаються за найбільш вигідною пропозицію ринку на цей момент. Тобто, ваш ордер не залишається на біржі, «очікуючи» на певний рівень ціни, а миттєво виконується для придбання чи купівлі активу.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Стоп-ліміт. Цей вид угоди нагадує лімітний ордер, але тут ви маєте вказати стоп-ціну та ліміт-ціну. Стоп-ціна — це вартість активу, при якій ваш ордер відкривається, а лімітна ціна — та ціна, на яку ви очікуєте. Як тільки вартість активу досягне стоп-ціни, ваш ордер буде запущено.
Ринковий стоп. Працює за таким же алгоритмом, як і стоп-ліміт ордери. Різниця полягає тільки у тому, що коли ціна досягає стоп-ліміту, актив запускається серед ринкових ордерів (для миттєвої купівлі-продажі).
Якщо стоп-ліміт дозволяє вам застрахувати свій ордер від втрат ринку (тобто, наприклад, ордер автоматично продається якщо його ціна починає знижуватись до певного рівня), то ліміт з фіксацією прибутку (тейк-профіт) фіксує ваш прибуток. Тобто, ви виставляєте ціну, за якою ви готові придбати актив та піти з ринку. Аналогічно, ринковий ордер з фіксацією прибутку із досягненням стоп-ціни виставляє ваш актив у ринкову книгу ордерів.
Перед тим, як почати торгувати на ринку ф’ючерсів Binance, необхідно завести звичайний акаунт. Для цього необхідно натиснути на кнопку «Реєстрація» у верхньому кутку вебсайту, після чого вам потрібно придумати пароль та вказати електронну пошту.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Після завершення реєстрації вам потрібно перейти до вкладки Binance Futures, де у вас з’являться опції відкрити Coin-M ф’ючерси (з усіма криптовалютами), або USDⓈ-M ф’ючерси (з USDT чи BUSD).
Після переходу на будь-який маркет, відкривається книга ордерів, де з бокової панелі можна керувати своїми ф’ючерсами та обрати тип ордеру чи розмір кредитного плеча. Не забувайте про те, що для початку торгів необхідно внести маржу — початкову ставку.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Можна починати торгувати! Для фіксації ордеру необхідно користуватися боковою панеллю справа – сам там вам треба обрати тип ф’ючерсу, встановити ліміти та розмір кредитного плеча (якщо він необхідний) за допомогою курсору. Нагадаємо, що лонг-ордери (longs) використовуються для позицій купівлі. Шорт (shorts) використовується для продажу активів.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Унизу бокової панелі ви можете побачити показники TPSL та TIF. Перша функція відповідає за встановлення показників тейк профіт (take profit) та стоп лос (stop loss). Функція TIF дозволить вам встановити проміжок часу, впродовж якого ваш ордер буде активним. Існує три варіанти:
- GTC (Good Till Cancel): ордер буде залишатися активним до тих пір, поки він не буде заповнений повністю або скасований.
- IOC (Immediate Or Cancel): ордер буде виконаний негайно (повністю або частково). Якщо він заповниться частково, решта ордера скасовується.
- FOK (Fill Or Kill): ордер повинен бути повністю заповнений відразу після його виставлення, або він не буде виконаний зовсім.
Ліквідація ордерів
Ф’ючерсні ордери можуть закритися у двох випадках: якщо ви знімаєте профіт як тільки ціна активу досягла необхідного вам рівня (купляєте чи продаєте криптовалюту), або ж під час ліквідації. Ліквідація здійснюється біржею у тому випадку, якщо фінанси та ордери користувача набувають великого ризику.
Наприклад, Binance може ліквідувати вашу позицію, якщо ви грали на зниження ціни, а натомість вона різко зросла. Для забезпечення можливих боргів, які можуть виникнути у користувачів, кожна біржа має страховий пул з фінансуванням, достатнім для закриття ордерів. Саме тому для уникнення ліквідації необхідно ретельно слідкувати за розміром маржі, ризиком ринку, та обов’язково встановлювати стоп-лоси.
Замість висновків
Попри високу функціональність платформи, якщо ви новачок у торгівлі з ф’ючерсами – інтерфейс Binance може здатися вам дещо складним. Проте торгівля криптовалютними ф’ючерсами продовжує виводити популярність трейдингу на новий рівень — адже для цього вам навіть не потрібно володіти реальними активами. Важливо вміти правильно та уважно організувати процес торгівлі, та слідкувати за тенденціями ринку. Будьте обережні: ф’ючерсна торгівля дає можливість як примножити, так і втратити значні фінансові вкладення.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют