Криптотуалет в Кореї
Інженер та викладач з Кореї перетворив університетський туалет в енергоустановку, яка майнить крипту.
Екологічно-чистий туалет виробляє енергію і видає студентам криптовалюту. Кожен студент, який сходив в цей туалет, отримує можливість купити каву або снеки в їдальні.
Більше криптоновин читайте на нашому Telegram-каналі
Хто створив установку
Установку створив професор міської інженерії та екологічної інженерії в Ульсанському національному інституті науки й технологій (UNIST).
Вчений-еколог Чо Дже-он поєднав університетський туалет з лабораторією, яка використовує екскременти для виробництва біогазу.
Якщо мислити нестандартно, фекалії мають велику цінність для виробництва біопалива і енергії. І я ввів цю екологічну цінність в оборот
Чо Дже-он, інженер та викладач
На його думку, в середньому людина виробляє приблизно пів кілограму матеріалу в день. Він може бути перетворений в 50 літрів метану, який здатний згенерувати пів кіловата енергії. Це еквівалентно переміщенню автомобіля на відстань 1,2 км.
Як це працює
Система отримала назву BeeVi й використовує вакуумну помпу для відправки фекалій в підземний резервуар. Тому установка має ще один бонус — це допомагає скоротити витрату води.
В резервуарі за відходи беруться мікроорганізми, перетворюючи їх в метан. Він згоряє в газовій установці, яка нагріває котел з водою. У підсумку виходить несподівано велика кількість енергії.
А яка криптовалюта
Крім цього професор Чо створив віртуальну валюту під назвою Ggool. Переклад з корейської означає «мед».
Кожна людина, що користується екологічно чистим туалетом, заробляє 10 Ggool в день. Студенти можуть використовувати цю валюту для купівлі дрібних товарів в кампусі: від свіжозвареної кави до локшини швидкого приготування, фруктів і книг.
Студенти отримують крипту в магазині, відсканувавши QR-код, щоб заплатити за допомогою Ggool.