Заява від НБУ
НБУ розглядає криптовалюти як віртуальні активи, які не є грошима.
Перша заступниця глави Нацбанку України Катерина Рожкова пояснила таку заяву тим, що криптовалюти не виконують «базові функції грошей — розрахунки й накопичення».
Більше криптоновин читайте на нашому Telegram-каналі
НБУ про ризики
Катерина Рожкова також зазначила, що холдери криптовалют мають високі ризики через волатильність. Також вона додала, що перетікання частини депозитів в віртуальні активи загрожує фінансовій стабільності банківської системи.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Ба більше, широке використання криптовалют може негативно вплинути на монетарну політику через виникнення паралельного грошового обороту, на який не впливає НБУ.
Держава може втратити монополію на створення грошей, а НБУ не зможе виконувати свою основну функцію — забезпечення стабільності грошової одиниці України
Катерина Рожкова, перша заступниця глави Нацбанку УкраїниДля купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
BinanceНайбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
НБУ не проти криптовалюти
Водночас вона додала, що НБУ не проти криптовалют, але їх використання вимагає чіткого регулювання:
Зокрема, потрібно встановити чітке й однозначне обмеження на обмін віртуальних активів на інше майно, роботи й послуги. Необхідно передбачити можливість Нацбанку в разі кризових явищ в економіці вводити обмежувальні заходи захисту
Катерина Рожкова, перша заступниця глави Нацбанку України
У фінрегуляторі також вважають, що цифрові активи повинні обмінюватися виключно на інші подібні активи, гривню, а «в окремих встановлених Нацбанком випадках — на інші валютні цінності».
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Тим часом у світі
Велика кількість країн по всьому світу досліджують цифрові активи та впроваджують їх в державну економіку. Наприклад, Гонконг розмірковує про використання цифрової валюти центрального банку (CBDC) в роздрібних транзакціях. А влада Пекіна роздасть $6,26 млн у рамках тестування цифрового юаня.
Деякі країни турбуються не лише про економіку, а й дбають про екологію. Зокрема, Канада пообіцяла створити більш «зелений» CBDC, ніж біткоїн. Також до зацікавлених країн в CBDC можна віднести Ізраїль, Грузію, Японію, Англію, Туреччину та багато інших.
А серед останніх новин, законодавча асамблея Сальвадора прийняла законопроєкт про визнання біткоїна законним платіжним засобом на території країни нарівні з доларом США.
Раніше ми вже писали, що Китай не стежитиме за користувачами за допомогою CBDC
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют